REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mamy to: "Shrek 5" już powstaje! Studio kompletuje oryginalną obsadę

Mówiło się o tym od pewnego czasu, ale teraz nareszcie przyszedł czas na oficjalne potwierdzenie. To już pewne: prace nad „Shrekiem 5” trwają! Co więcej, nowa odsłona ma być jednocześnie podbudową dla nowych bohaterów i opowieści w tym uniwersum.

04.04.2023
16:49
shrek 5 film powstanie dreamworks obsada
REKLAMA

Nowe informacje na temat „Shreka 5” dowiozło „Variety”, w którym pojawił się wywiad z Chrisem Meledandrim, prezesem Illumination. Obecnie promuje on „Super Mario Bros. Film”, pozostaje jednak blisko związany z DreamWorks Animation, gdzie jest konsultantem. W wywiadzie z magazynem przyznał, że „Shrek 5” już powstaje - i znajduje się obecnie we wstępnej fazie produkcji.

Rzecz jasna, Meledandri nie mógł zdradzić żadnych istotnych szczegółów dotyczących projektu - potwierdził natomiast to, o czym mówiło się po sukcesie „Kota w Butach: Ostatnie życzenie”. Spektakularny artystyczny i komercyjny (478,7 mln dolarów w box office!) sukces filmu niejako przyklepał decyzję o realizacji kontynuacji serii o zielonym ogrze. 

REKLAMA
Shrek

Shrek 5: twórcy chcą skompletować oryginalną obsadę

Meledandri powiedział, że rozpoczęły się już rozmowy z oryginalną ekipą głosową. Mowa o Mike’u Myersie, Cameron Diaz czy Eddiem Murphym. 

REKLAMA

To nie różni się tak bardzo od procesu, który przeszliśmy z "Mario": patrzysz na podstawowe elementy, które pokochali widzowie, i robisz wszystko, co w twojej mocy, aby je uhonorować. A potem ciężko pracujesz, by dobudować elementy historii i nowe postacie, które zabiorą widzów do zupełnie nowych miejsc. Oryginalna obsada jest tego istotną częścią. (...) Przewidujemy powrót tej obsady. Rozmowy już się rozpoczęły i wszystko wskazuje na to, że aktorzy są bardzo entuzjastycznie nastawieni do powrotu

- mówił szef Illumination.

Jak widać, zdaniem twórcy kluczowe jest zbudowanie nowej opowieści w sposób, który pozwoli wpuścić do cyklu powiew świeżości. Z drugiej strony fundamentem pozostają oryginalni bohaterowie.

Przypomnijmy, że Eddie Murphy już jakiś czas temu entuzjastycznie przyznał, że bez wahania powróciłby do roli Osła. Swoją drogą, zdaniem Meledandriego ta postać zasługuje na własny spin-off.

Czekamy na kolejne informacje i ogłoszenie daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA