REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Skazani na Shawshank" znowu w kinie! Których kinach będzie można obejrzeć film?

Kultowa adaptacja powieści autorstwa Stephena Kinga "Skazani na Shawshank" ponownie pojawi się na dużych ekranach. Sprawdzamy, w których kinach oraz w jakich terminach będzie można obejrzeć film z Timem Robbinsem i Morganem Freemanem w rolach głównych.

20.09.2023
15:03
"Skazani na Shawshank" znowu w kinie! Których kinach będzie można obejrzeć film?
REKLAMA

Mimo że w film "Skazani na Shawshank" kinach zadebiutował w 1994 roku, to doceniono go dużo później. Produkcja Franka Darabonta nie cieszyła się bowiem zainteresowaniem wśród widzów - jednym z powodów był fakt, że w kinach rywalizowała z innymi wybitnymi tytułami, jak "Forrest Gump" czy "Pulp Fiction", ponadto posiadała jeden istotny mankament, jakim był brak kobiet w obsadzie. Zmieniło się to jednak na przestrzeni czasu i obecnie wielokrotnie nagradzana adaptacja powieści Stephena Kinga zyskała status filmu kultowego i jest jednym z najpopularniejszych dzieł wszech czasów.

REKLAMA

Na temat Stephena Kinga pisaliśmy w innych artykułach w serwisie Spider's Web:

"Skazani na Shawshank" przedstawia historię młodego bankiera Andy'ego Dufresne, w którego wcielił się Tim Robbins. Mężczyzna trafia przed oblicze sądu, gdzie zostaje oskarżony o podwójne morderstwo na swojej żonie i jej kochanku. Kiedy sąd przedstawia dowody świadczące o tym, że Dufresne popełnił obie zbrodnie, będąc w pełni świadomy, bankier zostaje skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Andy trafia do więzienia Shawshank, gdzie musi przystosować się do stylu życia swoich współwięźniów. Za kratami zaprzyjaźnia się z Reddem, w tej roli Morgan Freeman, lokalnym "przemytnikiem", a w jego głowie wciąż kiełkuje plan zemsty.

Zwiastun filmu "Skazani na Shawshank" (1994)

"Skazani na Shawshank" na dużym ekranie. Film zostanie pokazany m.in. w krakowskich kinach

Film "Skazani na Shawshank" trafi na ekrany polskich kin w ramach cyklu "100 lat Warner Bros.". Zostanie wyemitowany nie tylko w krakowskich kinach studyjnych, ale również we Wrocławiu, w Łodzi czy Białymstoku. Poniżej przedstawiamy, kiedy i gdzie będą miały miejsce seanse produkcji w reżyserii Franka Darabonta (podane zostały wybrane miasta):

  • Kraków: 22 września (kino Mikro), 24 września (kino Kika), 26 września (Kino Pod Baranami), 26 września (kino Sfinks), 28 września (kino Paradox),
  • Wrocław: 25 września (Kino Nowe Horyzonty),
  • Białystok: 27 września (kino Forum),
  • Słupsk: 24 września (kino Rejs),
  • Łódź: 17 września (kino Kinematograf),
  • Warszawa: 21 września (Kinoteka).
REKLAMA

W ramach wydarzenia "100 lat Warner Bros." w niektórych miastach na dużym ekranie będzie można obejrzeć również takie produkcje jak "Sok z żuka" Tima Burtona, "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka czy "Wielki Gatsby" Baza Luhrmanna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA