REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Slash zapowiada nową płytę. Premiera jeszcze w tym roku

Legendarny gitarzysta Guns N’ Roses nie zapomniał o swoim solowym projekcie. Po raz kolejny nagra płytę wspólnie z grupą Myles Kennedy and the Conspirators. Co więcej, nie będziemy musieli na nią przesadnie długo czekać.

22.03.2018
17:09
Slash nowa płyta
REKLAMA
REKLAMA

Guns N’ Roses przez lata grali bez Slasha, mimo iż Axl Rose zdołał przywrócić zespół do funkcjonowania. Slash na szczęście nie przejął się tym za bardzo – jego marka wystarczy, by sprzedawać masowo solowe płyty oraz występować w innych projektach. Na szczęście Axl i Slash w końcu znaleźli nić porozumienia: gitarzysta wrócił do kapeli, która przyniosła mu sławę i w której z oryginalnego składu gra jeszcze Duff McKagan i Dizzy Reed.

Niektórzy się zastanawiali, czy to oznacza, że Slash zawiesi swoje pozostałe projekty. Na szczęście możemy potwierdzić, że nic takiego nie będzie mieć miejsca. W oświadczeniu wysłanym prasie Slash potwierdza, że nagrają wspólnie z Myles Kennedy and the Conspirators trzecią płytę studyjną, która zostanie wydana jesienią tego roku.

Slash i Myles Kennedy and the Conspirators – będzie nowa płyta.

Zespół tworzący płytę składa się z pięciu osób. Na bębnach gra Brent Fitz, na basie Todd Kerns, a na gitarze Frank Sidoris. Slash to druga gitara, a wokalu podejmuje się Kennedy. Kompozycje są już w zasadzie gotowe, pozostaje wejść do studia, dokonać w nich ostatnich szlifów, zarejestrować i zmiksować.

Slash, uprzedzając ewentualne wynikające z tego plotki, potwierdził też dalsze zaangażowanie w działalność Guns N’ Roses. Nie wspominał jednak o żadnej studyjnej płycie, wspomniał tylko o tym, że nie może się doczekać kolejnych koncertów zespołu.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o trzeciej płycie Slasha z Conspirators.

Jako pierwsza parę z ust puściła dziewczyna gitarzysty, chwaląc się na Instagramie, że Slash i Kennedy nagrywają coś razem w studiu. Kennedy wówczas próbował dementować informacje, twierdząc, że on i Slash nie mają jeszcze planów na nowy album, a sam Kennedy był wtedy zajęty swoim drugim zespołem: Alter Bridge.

REKLAMA

Trudno się dziwić wstrzemięźliwości w podawaniu informacji. Powrót Slasha do Guns N’ Roses zaowocował serią koncertów, która zapewniła przychód w wysokości 400 mln dol., a trasa koncertowa zespołu nadal trwa. Mimo iż ostatni studyjny krążek zespołu to Chinese Democracy, wydany niemal dekadę temu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA