REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Krzyki, larwy i krew. Jest już zwiastun Slender Mana

Wiosną do kin zawita ekranizacja jednej z najsłynniejszych creepypast. Sony Pictures postraszyło widzów zwiastunem Slender Mana.

03.01.2018
19:23
Slender Man - trailer
REKLAMA
REKLAMA

Film przedstawi historię czterech licealistek z Massachusetts, które chcą obalić miejskie legendy na temat Slender Mana. Według podań jest to pozbawiona twarzy, a przy tym niezwykle chuda i wysoka postać. Ubrany w czarny garnitur i kapelusz stwór rzekomo mieszka w lesie, gdzie przy pomocy swoich wyjątkowo długich kończyn porywa ludzi.

Jedna z nastolatek znika w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zwiastun skupia się bardziej na zjawisku Slender Mana jako chorobie wywołanej w umysłach mieszkańców miasteczka. Postać będzie pośrednio odpowiadać za rozlewy krwi; można się domyślać, że jego „obecność” w umysłach postaci będzie powodowała w nich żądzę mordu.

Slender Man to bohater jednej z najsłynniejszych internetowych creepypast.

Po raz pierwszy pojawił się w 2009 roku na forum Something Awful. Dodano tam fotografie rzekomo pochodzące z lat 80., na których widać niepokojącą, wysoką postać. Temat stał się niezwykle popularny wśród internautów i szybko doczekał się kilku kanałów na YouTube, takich jak Marble Hornets czy TribeTwelve.

Slender Man - trailer class="wp-image-121465"

Stwór stał się także bohaterem dwóch pozytywnie odebranych gier wideo. Doczekał się także kilku filmów, m.in. dokumentu HBO Strzeż się Slendermana, które nie znalazły się jednak w szerokiej dystrybucji. Motyw Slender Mana wykorzystano ponadto w odcinkach seriali Channel Zero oraz Prawo i porządek: sekcja specjalna.

Niestety, historia ma również swoje mroczne strony.

W 2014 roku dwie dwunastolatki z Wisconsin zaatakowały w lesie swoją koleżankę, dźgając ją kilkanaście razy nożem. Zostawionej na pewną śmierć dziewczynce udało się doczołgać do drogi i cudem przeżyć. Napastniczki tłumaczyły się chęcią zaimponowania Slender Manowi.

REKLAMA

Za kinową wersję odpowiada Sylvain White, reżyser pracujący nad takimi serialami jak Mentalista czy The Originals. W obsadzie znaleźli się Joey King, Javier Botet czy Kevin Chapman.

Film trafi do kin 18 maja 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA