REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Wszystkie sceny śmierci rodziców Bruce'a Wayne'a w jednym filmie

Trzy dni temu odbyła się długo oczekiwana premiera telewizyjnego serialu "Gotham". I choć nie jest to historia o Batmanie, rozpoczyna się od klasycznej, znanej i ogranej sceny, w której śmierć ponoszą rodzice Bruce'a Wayne'a. Ktoś uznał, że to kropla, która przelała czarę goryczy i tak powstał ten film. 

25.09.2014
12:20
Wszystkie sceny śmierci rodziców Bruce’a Wayne’a w jednym filmie
REKLAMA

Film, na którym zobaczymy wszystkie sceny śmierci rodziców przyszłego Batmana. Naraz. Intencją autora było wyrażenie sprzeciwu wobec wykorzystywania tego samego motywu za każdym razem, kiedy opowieść o Mrocznym Rycerzu ma zostać przedstawiona od nowa. Trudno mi tę niechęć zrozumieć, bo ostatecznie to wydarzenie ukształtowało dalsze losy zarówno młodego Wayne'a, jak i Gotham.

REKLAMA

REKLAMA

Tak czy inaczej, niezależnie od tego, czy faktycznie ktoś ma dość wałkowania tej sceny, czy nie, film stanowi bardzo ciekawy materiał porównawczy, prezentujący różne wizje i pomysły reżyserów.

Wiele mówi się ostatnio, że to w "Gotham" przedstawiono to zdarzenie najlepiej. Mnie jednak najbardziej podoba się wersja z "Batmana" z 1989 roku, w reżyserii Tima Burtona. Uważam, że ma największy ładunek emocjonalny, zawiera też świetny smaczek - z pistoletu strzela Jack Napier, czyli nie kto inny jak Joker. Świetna, bardzo estetyczna, jest też scena z "Batman: Year One". "Gotham" przyznałbym trzecie miejsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA