REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix przymierza się do amerykańskiego remake'u "Squid Game"? Chciałby, aby zrobił go David Fincher

"Squid Game" to największy hit Netfliksa prosto z Korei. Platforma już pracuje nad sequelem, a nawet myśli o całym uniwersum. Okazuje się, że chciałaby zrobić również amerykański remake. Na stołku reżysera i producenta widziałaby Davida Finchera.

14.04.2023
8:28
squid game netflix remake david fincher
REKLAMA

"Squid Game" nie ma sobie równych. To najpopularniejszy serial platformy Netflix wszech czasów. Nie wśród produkcji nieanglojęzycznych. Koreański tytuł pozamiatał wszystko, bo przebił nawet 4. "Stranger Things". Użytkownicy serwisu oglądali go łącznie przez ponad 1,65 mld godzin. To prawie 188,5 tys. lat. Tyle czasu spędzili przy nim użytkownicy na całym świecie. Co się robi, gdy coś osiągnie aż taki sukces? Oczywiście, sequele.

Netflix pracuje już nad 2. sezonem "Squid Game", który ma być początkiem całego uniwersum koreańskiego serialu. Szykujcie się więc na mnóstwo tytułów w klimacie opowieści o biednych, tonących w długach ludziach, biorących udział w morderczej zabawie. O tym słyszeliśmy jednak już jakiś czas temu. Teraz okazuje się, że platforma zamierza zaserwować nam również amerykański remake produkcji.

REKLAMA
Squid Game - Netflix

Squid Game - Netflix robi amerykański remake koreańskiego serialu?

Bo tak to w sumie działa. Jak coś osiąga sukces (nawet względny), zaraz staje się formatem, na które łaszą się inne kraje. Sama Korea nieraz przecież sięgała po globalne szlagiery (chociażby "Dom z papieru" i zapowiadane "Breaking Bad"). Ameryka też lubi przerabiać zagraniczne narracje na hollywoodzką modłę.

Czytaj także:

Amerykański remake "Squid Game" to na razie tylko plotka, którą w obieg puścił Jeff Sneider z podcastu The Hot Mic. Zdradził on, że według jego licznych źródeł Netflix wie już nawet, kto miałby usiąść na stołku reżysera:

GORĄCA PLOTKA: Netflix ubiega się o Davida Finchera, aby wyprodukował i wyreżyserował amerykańską wersję "Squid Game". Nie mam pojęcia, czy się tym zajmie, ale platforma bardzo chciałaby, żeby tak się stało, potwierdzają to różne źródła

- czytamy na Twitterze.
REKLAMA
Squid Game - David Fincher

David Fincher zadebiutował jako reżyser w 1992 roku za sprawą "Obcego 3". Sławę przyniosły mu takie tytuły jak "Siedem", "Podziemny krąg", czy "The Social Network". Twórca wielokrotnie współpracował już z Netfliksem. Jego ostatni pełny metraż to zrealizowany dla platformy "Mank". Jeszcze w tym roku w serwisie ma pojawić się jego "The Killer". Na polu seriali zaangażowany był natomiast w "House of Cards", "Mindhunter" i "Miłość, śmierć i roboty".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA