REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Na ratunek BB-8! Nowa gra Star Wars w wirtualnej rzeczywistości już dostępna

Machina promocyjne The Last Jedi ruszyła pełną parą. Znamy już datę premiery gry w wirtualnej rzeczywistości na motywach Star Wars. Jej tytuł brzmi Droid Repair Bay, a główną atrakcją będzie uroczy BB–8.

30.11.2017
21:00
star wars droid repair bay
REKLAMA
REKLAMA

Już za niecałe dwa tygodnie do kin wchodzi najnowsza część sagi Gwiezdne wojny, czyli Ostatni Jedi. Disney umiejętnie podgrzewa rozpaloną do czerwoności atmosferę i jeszcze bardziej nakręca niecierpliwych fanów na seans. Właśnie poznaliśmy datę premiery nowej gwiezdnowojennej gry VR.

Star Wars Droid Repair Bay, czyli na ratunek BB–8.

Disney przypomniał dzisiaj o nowej produkcji VR przygotowanej przez Industrial Light & Magic Experience Lab (ILMxLab) we współpracy z firmą Nissan. Star Wars: Droid Repair Bay wydano z okazji zbliżającej się premiery filmu Ostatni Jedi.

Gracz wciela się w mechanika na pokładzie statku Generał Lei Organy. Zadaniem podczas zabawy jest naprawianie droidów astromechanicznych Ruchu Oporu, w tym znanego z poprzedniej części sagi uroczego BB–8.

Podczas zabawy w Star Wars: Droid Repair Bay oprócz znanego fanom BB–8 pojawią się również inne droidy. Różnią się nie tylko wyglądem i kolorem lakieru, ale również charakterem. Ależ żałuję, że nie mam żadnych gogli VR pod ręką…

star wars droid repair bay class="wp-image-112800"

Nie pierwszy raz Gwiezdne wojny wchodzą w wirtualną rzeczywistość.

Obecnie do sprzedaży wchodzi zestaw Star Wars: Jedi Challenges, czyli specjalne gogle do smartfonów działające w oparciu o aplikację mobilną. Twórcy pierwszej części strzelaniny Star Wars Battlefront z 2015 roku przygotowali zaś specjalną misję, podczas której gracze mogli zasiąść w kokpicie X-Winga.

Wspominając związek Gwiezdnych wojen z wirtualną rzeczywistością można cofnąć się w czasie nawet dalej. Już w 2015 roku, na kilka miesięcy przed premierą Przebudzenia Mocy, Industrial Light & Magic Experience Lab prezentowało pierwsze dema technologiczne. Droid Repair Bay to zaś jeden z ukończonych projektów.

Star Wars: Droid Repair Bay VR - dostępność i data premiery.

Nowa gra będzie dostępna na platformy HTC Vive oraz Samsung Gear VR. Premiera pełnej wersji zaplanowana została na 6 grudnia 2017 roku, czyli na tydzień przed premierą filmu. Trzymamy kciuki, by Star Wars: Droid Repair Bay dało się pobrać bez problemu także w Polsce.

REKLAMA

Aktualizacja (6.12, 18:09)

Star Wars: Droid Repair Bay VR jest już dostępne do pobrania za darmo na platformy Steam, HTC Vive i Oculus Store dla Samsung Gear VR. Pojawił się też materiał promujący grę w 360 stopniach, który widać powyżej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA