REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nawet Stephen King pokochał ten serial. Co mistrzowi horroru podoba się w nim najbardziej?

Na polu straszenia nas swoimi opowieściami Stephen King nie ma sobie równych. Mistrz literackiego horroru dał właśnie znak jakości serialowi, który kilka tygodni temu powrócił z 2. sezonem, wymieniając jego zalety w mediach społecznościowych. Pisarza ujął m.in. jeden brutalny motyw z nowych odcinków "Stamtąd".

23.05.2023
17:44
stamtąd serial stephen king twitter horror
REKLAMA

"Stamtąd" opowiada historię pewnego amerykańskiego miasteczka, które skrywa mroczną tajemnicę. Jego mieszkańcy nie mogą go opuścić, a do tego co noc muszą zmagać się z wychodzącymi z lasu potworami. Chociaż potencjału na pełnokrwisty horror jest tu całkiem sporo, twórcy wolą budować atmosferę niepokoju, cały czas zagęszczając akcję i mnożąc pytania, nie podając żadnych opowieści. Takie podejście przypadło widzom do gustu, o czym świadczy już samo to, że serial cieszył się wystarczającą popularnością, aby otrzymać zamówienie na trwający od paru tygodni 2. sezon.

Fani "Stamtąd" nie mogą się serialu nachwalić. W mediach społecznościowych piszą, że wywołuje koszmary, że najchętniej zbindżowaliby cały 2. sezon, że twórcy zasłużyli na wszystkie możliwe nagrody. Wśród entuzjastów produkcji znajduje się sam Stephen King. Mistrz literackiego horroru opublikował na Twitterze wpis, w którym wyjaśnia, co go w tej opowieści ujęło.

Czytaj także:

REKLAMA

Stamtąd - Stephen King jest fanem serialu dostępnego na HBO Max

Po trzecim odcinku 2. sezonu Stephen King jest całkowicie kupiony "wspaniałym konceptem" i jego "pięknym wykonaniem". Jeśli zaś chodzi o horrorowe atrakcje "Stamtąd", to serce pisarza skradł motyw z dziewczyną, której potwory przebiły głowę metalowym prętem, przybijając ją w ten sposób do drzewa.

Stephen King - Stamtąd - serial

"Stamtąd" cieszy się uznaniem nie tylko widzów i samego Stephena Kinga, ale również krytyków. Na agregatorze recenzji Rotten Tomatoes pierwszy sezon serialu ma certyfikat świeżości z 96 proc. pozytywnych opinii.

Stamtąd - serial - HBO Max
REKLAMA

W Polsce "Stamtąd" można oglądać na HBO Max. Nowe odcinki pojawiają się w serwisie w każdy piątek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA