REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

James Gunn doradził, którą wersję "Strażników Galaktyki 3" obejrzeć na Disney+

James Gunn radzi w jakim formacie oglądać "Strażników Galaktyki 3" na Disney+. Na platformie film dostępny jest w dwóch wersjach. Reżyser twierdzi, że obie dostarczają frajdy, ale wskazuje też, którą sam preferuje. Dlaczego?

07.08.2023
15:15
strażnicy galaktyki 3 disney imax
REKLAMA

Nie dość, że w zalewie kolejnych premier sam wybór filmu do obejrzenia nastręcza trudności, to jeszcze nieraz trzeba zdecydować, w jakim formacie chcemy go zobaczyć. Są tacy, dla których to wręcz sprawa życia i śmierci. Przecież nie brakowało polskich widzów, którzy zechcieli doświadczyć "Oppenheimera", jak Christopher Nolan nakazał, przez co pojechali na wycieczkę do czeskiej Pragi, gdzie znajduje się jeden z garstki IMAX-ów na świecie mogących wyświetlać tę produkcję z taśmy 70-mm.

Wydaje się, że w streamingu sprawa jest o wiele prostsza. Nic bardziej mylnego. Ostatnio bowiem James Gunn w swoich mediach społecznościowych zasugerował w jakim formacie powinno się oglądać "Strażników Galaktyki 3", którzy po zebraniu w kinach prawie 845 mln dolarów w zeszłym tygodniu - a dokładnie 2 sierpnia - trafili na Disney+.

Czytaj także:

REKLAMA

Strażnicy Galaktyki 3 - w jakim formacie oglądać film na Disney+?

Użytkownicy Disney+ już teraz mogą obejrzeć "Strażników Galaktyki 3" w jednej z dwóch wersji. Do wyboru jest "szeroki ekran" bądź "IMAX Enhanced". Na pierwszy rzut oka ta druga opcja wydaje się bardziej kusząca. James Gunn zdradził jednak na Threadsach, że wybierając ten właśnie format, coś wam umknie:

"Szeroki ekran" ma mieszane proporcje obrazu i to tę właśnie wersję preferowałbym podczas oglądania w domu.

Strażnicy Galaktyki 3 - Disney+

O co dokładnie reżyserowi chodzi? James Gunn rozwija swoją myśl pisząc, że wielu reżyserów kręci w 2.35, a w "Strażnikach Galaktyki 3" pojawiają się sekcje w 1.90 i 2.35. Zmiany proporcji obrazu pojawiają się w przemyślanych momentach opowieści. Format "IMAX Enhanced" ich nie uwzględnia.

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że James Gunn nie wchodzi w tym wypadku w rolę dyktatora. Jak sam zaznacza, to tylko sugestia z jego strony, bo można się dobrze bawić, oglądając film w różnych formatach. Jemu samemu podobała się również wersja 3D.

Film "Strażnicy Galaktyki 3" w dowolnej wersji obejrzycie na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA