REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie uwierzysz, kto był przodkiem Taylor Swift

Co wspólnego mają urodzona w 1989 r. Taylor Swift i XIX-wieczna poetka Emily Dickinson? Okazuje się, że więcej, niż można przypuszczać. Portal genealogiczny Ancestry twierdzi, że piosenkarka i pisarka sprzed dwóch stuleci są... kuzynkami.

06.03.2024
15:16
taylor swift emily dickinson pokrewienstwo
REKLAMA

Gdzie najłatwiej rozpocząć poszukiwania swoich przodków? Oczywiście w internecie. Jedną ze stron, dzięki której można przyjrzeć się swojemu drzewu genealogicznemu jest portal Ancestry. W ramach jego usług, dzięki szczegółom geograficznym i historycznym, użytkownicy mogą wrócić do początków historii swoich rodzin i zdobyć informacje na temat starych dzielnic czy miejsc pracy. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez genealogię lub DNA.

REKLAMA

Taylor Swift jest spokrewniona z XIX-wieczną poetką Emily Dickinson

Jak podaje serwis The Guardian, portal Ancestry ujawnił, że Taylor Swift i Emily Dickinson są spokrewnione. Współczesna piosenkarka i XIX-wieczna poetka wywodzą się od XVII-wiecznego angielskiego imigranta - dziewiątego pradziadka Swift i szóstego pradziadka Dickinson - który osiedlił się w Windsor w stanie Connecticut. Okazuje się, że przodkowie piosenkarki pozostali w Connecticut przez 6 pokoleń, dopóki część rodziny nie osiedliła się w północno-zachodniej Pensylwanii.

Co ciekawe, Taylor Swift odwoływała się do XIX-wiecznej poetki już w 2022 r., kiedy odbierała nagrodę od Nashville Songwriters Association International. Fani dopatrują się podobieństw między artystkami rownież przez pryzmat albumu "Evermore", który został wydany 10 grudnia 2020 r., czyli w dniu urodzin Emily Dickinson. Ponadto już w kwietniu bieżącego roku ukaże się kolejny krążek wokalistki - "The Tortured Poets Department" - co interesująco zbiegło się w czasie z informacją o pokrewieństwie Swift i Dickinson.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z teledysku "Bejeweled" na YouTube.

REKLAMA

O Taylor Swift przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA