REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Team Delta - klan z sukcesami!

Zabierając się za pisanie poniższego tekstu byłem pełen mieszanych uczuć. Po pierwsze - podstawowym pomysłem, na wstęp do współpracy z magazynem, który właśnie pobraliście, był wywiad z jedną z gwiazd zespołu. Koncept jednak legł w gruzach ze względu na brak czasu zarówno mój, jak i tajemniczej persony, którą prędzej czy później opisze dla Was. Po zorientowaniu się, że plan spalił na starce zacząłem się zastanawiać, co dalej. Pomysł przyszedł do mnie jednak bardzo szybko - skoro to pierwszy artykuł poświęcony nam, to chyba warto, żebyście coś o nas wiedzieli. Z tego prostego powodu postanowiłem przedstawić Wam sylwetkę Team Delta zarówno pod kątem historii, jak i 2006 roku. W ten tradycyjny sposób zapraszam do dalszej części moich wypocin.

11.03.2010
13:59
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Na sam początek warto rzucić nieco światła na to, jak to wszystko się zaczęło. W roku 2002 trójka nieznajomych sobie osób spotkała się, całkiem przez przypadek, na jednym z serwerów, bardzo popularnej wówczas, gry Unreal Tournament. Któż z nas nie poświęcił paru chwil temu hitowi? Chyba nikt, jednak miałem nie o tym. Na cześć białostockiego akademika, w którym jeden z nich urzędował założyli klan o nazwie Delta. Chłopaki ostro trenowali, dzięki czemu w roku 2003 zaczęli odnosić pierwsze sukcesy. Rok 2004 stanowczo należał do nich - zrzeszali czołówkę sceny oraz zajmowali czołowe lokaty, nie tylko w naszym kraju. Rok 2005 staje się rokiem zmian. Część graczy postanawia zmienić platformę na nowo wchodzący wówczas Counter-Strike:Source. Również dzięki ciężkiej pracy szybko wspinają się na szczyt zajmując pierwsze miejsce w jednym z pierwszych polskich turniejów CS:S.

REKLAMA

Tak prezentują się podstawy i fundamenty tego, co aktualnie funkcjonuje pod nazwą Team Delta. Rozszerzenie działalności nastąpiło na początku roku 2006. Wtedy też nasze szeregi, jako organizator, zasiliła osoba, dzięki której wszystko "trzyma się kupy". Jest to nasz capo di tutti capi - Bogdan "Artlight" Skorupka. Wtedy też przyjęliśmy pod nasze skrzydła jedną z najlepszych drużyn innego popularnego, ale typowo sieciowego, shooter'a - Enemy Territory. Po wielu perypetiach Team Delta obecnie składa się z:

Unreal Tournament

Dywizja już prawie honorowa. Pomimo zaniku sceny oraz zainteresowania dzielnie walczą nie tylko w naszych, rodzimych turniejach, ale także za granicą, o czym świadczyć mogą rozgrywki w ClanBase OpenCup.

Counter-Strike: Source

Dywizja-fundament. Praktycznie od początku utrzymują się na szczycie polskiej sceny, czego dowodem może być zaproszenie do prestiżowego ClanBase EuroCup oraz udział na turnieju EuroCSS #1 w Londynie.

FIFA

Najmłodszy nabytek Team Delta jednak spisujący się na medal. Dotychczas biorą udział w rozgrywkach ESL IPS i ich występy na pewno można zaliczyć do udanych. Z jedną porażką na koncie doszli do finału drabinki wygranych, gdzie czeka ich rewanż z krajowym mistrzem - Pentagram G-Shock.

Warcraft III

Nasza perełka. Wprawdzie nie są z nami długo, ale ich sukcesy to rekompensują. Aktualnie krajowy mistrz oraz tryumfator wielu turniejów. Już wkrótce będą bronić tytułu w spotkanie przeciwko zespołowi Voodoo.

Jednak to wszystko nie obyłoby się, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów. Na chwilę obecną wielkie ukłony należą się trzem firmom, które wymieniam poniżej.

Pierwszym naszym sponsorem, który w nas zainwestował była firma frag.pl. Trudnią się oni sprzedażą serwerów do gier, dzięki czemu nasi zawodnicy mogą się rozwijać i grać na najlepszym poziomie.

Kolejna firma to jeden z największych i najlepiej zaopatrzonych polskich sklepów komputerowych - firma madtech.pl. To oni pierwsi nas zauważyli jako młody i ambitny zespół, dzięki czemu mogliśmy wysyłać nasze składy na polskie turnieje, jak i zagraniczne ( EuroCSS #1 w Londynie).

REKLAMA

Jednakże wyżej wymieniony wyjazd nie był by możliwy, gdyby nie wsparcie kolejnego giganta - firmy BenQ. Myślę, że nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Światowy lider w produkcji sprzętu komputerowego - monitorów, rzutników, aparatów cyfrowych.

Gdyby nie zaufanie, jakim zostaliśmy przez nich obdarzeni Team Delta nie byłaby tym, czym teraz jest. Za to wszystko chcielibyśmy złożyć im serdeczne podziękowania. Warto dodać, że nowy rok niesie ze sobą nowe możliwości, więc na pewno postaramy się zajść jeszcze wyżej niż dotychczas. Cieszy fakt, że pomimo tak krótkiego okresu istnienia jako multiklan osiągnęliśmy tak wiele i postrzegani jesteśmy jako jeden z najlepszych zespołów w Polsce. Dla wszystkich fanów, którzy są z nami oraz naszych sponsorów - dziękujemy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA