REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Team Pentagram zdobył mistrzostwo świata

Polski Team Pentagram zwyciężył ze szwedzkim Ninja in Pyjamas w finałowym pojedynku w Counter-Strike podczas tegorocznego World Cyber Games i tym samym zdobył mistrzostwo świata.

23.10.2006
15:06
Rozrywka Blog
REKLAMA

Nasi rodacy w składzie Łukasz "LUq" Wnęk, Filip "Neo" Kubski, Wiktor "TaZ" Wojtas, Jakub "kuben" Gurczyński oraz Mariusz "Loord" Cybulski rozegrali trzy mecze na mapach de_nuke, de_inferno i de_train. Na początku górowali ludzie z Ninja in Pyjamas i to oni zwyciężyli w rundzie pierwszej. Team Pentagram nie dał jednak za wygraną i dwa pozostałe mecze skończyły się przegraną Szwedów. Ostateczny wynik to 2:1.

"Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa Team Pentagram w światowym finale World Cyber Games 2006 - mówi Agnieszka Sznajder - Tłustochowicz - z firmy Samsung, globalnego sponsora WCG - Ich sukces dowodzi, że lata wspierania e-sportu przez firmę Samsung przynoszą wymierne rezultaty. Dzięki takim osiągnięciom możemy liczyć na dalszą popularyzację tej dyscypliny sportowej w Polsce."

REKLAMA

Zwycięstwo na tegorocznym WCG to nie jedyny sukces Team Pentragram. Zespół jest tegorocznym Wicemistrzem Europy i ubiegłorocznym Mistrzem Europy w "Samsung Europe World Cyber Games."

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA