REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube /
  3. Dzieje się

Ostateczna likwidacja Team X. Znikną filmy, produkty i wszystko związane ze Stuu

Pandora Gate zbiera kolejne żniwa. Stuu został zatrzymany w Wielkiej Brytanii, a agencja Spotlight wydała obszerne oświadczenie, w którym poinformowała o całkowitej likwidacji Teamu X. Jednocześnie do życia powołano nową markę: Dazz Show.

12.10.2023
11:15
team x dazzshow spotlight agencja stuu dazz store pandora gate
REKLAMA

Team X został założony w 2019 roku przez agencję Spotlight - był to projekt Stuarta "Stuu" Burtona, który mierzy się obecnie z oskarżeniami o niestosowne kontakty z osobami małoletnimi, a 11 października został przekazany brytyjskim służbom. Wczoraj informowaliśmy, że z prowadzonego przez wspomnianą agencję kanału zniknęły prawie wszystkie filmy, a serwis Teamu X odmawia posłuszeństwa. Wreszcie Spotlight wydała oficjalne oświadczenie, które rozwiało wątpliwości - Team X przestaje istnieć.

REKLAMA

Team X zlikwidowany. Oświadczenie agencji Spotlight

Kluczowym fragmentem powyższego oświadczenia jest zdecydowanie ten:

(…) mając na względzie konieczność zapewnienia przejrzystości naszych działań, zdecydowaliśmy się na usunięcie elementów powiązanych ze Stuartem Burtonem, czyli:

W dużym skrócie: Spotlight oficjalnie potępia nadużycia seksualne wobec osób nieletnich i wspiera dochodzenie prokuratury. Jednocześnie zaprzecza, jakoby Stuart Burton miał być z nią związany od 2021 roku i podkreśla, że wcześniej nie miała wiedzy o żadnych oskarżeniach. Kilka krytycznych zdań wymierza w Konopskyy'ego, gdyż ten nie poinformował o odejściu Stuu z firmy. Teraz Spotlight planuje usunąć wszystkie elementy jakkolwiek związane z youtuberem, przy okazji przypominając o autonomii influencerów w sprawie treści i zapowiadając podjęcie działań prawnych przeciw łamaniu umów. Agencja zobowiązuje się również do wzmożenia ochrony osób nieletnich w sieci i edukowania twórców na temat wpływu internetowych treści na dzieci. Sugeruje otwarcie dyskusji na temat nowych regulacji w influencerskiej branży.

Czytaj więcej o Teamie X i Pandora Gate:

REKLAMA

Istotnie - w międzyczasie liczący ponad 1 mln subskrybentów kanał Teamu X zmienił nazwę na DAZZshow. Znajdziemy na nim już tylko 26 filmów, z których każdy to klip muzyczny.

Wygląda jednak na to, że agencja nie zamierza się odcinać od wszystkich związanych z dawnym Teamem osób. W jej planach jest już zupełnie nowy projekt, który powstaje po odcięciu się od tych źle kojarzonych twórców i twórczyń. Internauci odkryli, że do życia powołano nowy internetowy sklep: Dazzstore. Wszystko wskazuje zatem na to, że "Dazz" to nazwa nowej marki, a jej przedstawicielkami są Natsu, Monika Kociołek, Patrycja Mołczanow, Emilia Kostyk oraz Nikola Nowak.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA