REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zwiastun „The Falcon and The Winter Soldier” obiecuje kinowe widowisko na małym ekranie

Jest już zwiastun „The Falcon and The Winter Soldier”. Po tych kilku minutach z zapowiedzią serialu wiem już, że Disney tym razem przeniesie to, co znamy z kina, na mały ekran.

08.02.2021
9:30
The Falcon and The Winter Soldier to kinowe widowisko na małym ekranie
REKLAMA
REKLAMA

„Avengers: Koniec gry” wywrócili filmowy świat superbohaterów Marvela do góry nogami. Grający pierwsze skrzypce zeszli ze sceny, część z nich w bardzo brutalny sposób. Daje to Disney’owi szansę na przemeblowanie swojego świata, a także sposobów jego dystrybucji. Dlatego drugoplanowi dotychczas herosi dostali własne seriale, które później mają zazębiać się z budowanym filmowym światem. Nawiasem mówiąc, ta strategia doskonale wpasowała się w obecną, pandemiczną sytuację, bo mimo zamknięcia kin i ograniczonych możliwości dystrybucji, wykreowany świat nie stoi w miejscu.

The Falcon and The Winter Soldier” zapowiada dokładnie to, czego mogliśmy oczekiwać od kinowych widowisk.

The Falcon and The Winter Soldier zwiastun class="wp-image-491227"

Jest to bowiem mieszanka humoru i akcji, dokręcona w zwiastunie w takich proporcjach, żebyśmy nie mieli wątpliwości, że to opowieść o dawnych Avengersach. Zapowiedź jest zresztą wypełniona nawiązaniami do tej grupy herosów, a szczególnie Kapitana Ameryki.

Gdybym miał strzelać, to powiedziałbym, że serial będzie przypominał tematyką „Kapitan Amerykę: Zimowego żołnierza”. Dostaniemy więc coś na kształt politycznego thrillera, może tylko zabawniejszego niż wspomniany kinowy obraz.

Zaprezentowany w trakcie Super Bowl zwiastun „The Falcon and The Winter Soldier” w mojej opinii będzie w dużej mierze konsumował to, co znamy już z kina. Byłoby dobrze, gdyby udało mu się wyjść poza legendę samego Kapitana Ameryki, bo choć walka o to, co stanie się z jego dziedzictwem wydaje się interesująca, to istnieje ryzyko, że bohater, którego już nie ma, przyćmi tych, którzy powinni stanąć w samym centrum tej historii.

„The Falcon and The Winter Soldier” zadebiutuje w serwisie Disney+ już 19 marca.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA