REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowy zwiastun Thor: Ragnarok - bóg piorunów to tylko dodatek do większej opowieści

Podczas imprezy San Diego Comic Con Marvel Studios zaprezentowało pełny zwiastun filmu Thor: Ragnarok. Jest o wiele lepiej niż przypuszczałem.

23.07.2017
15:56
Pełny zwiastun Thor: Ragnarok - bóg piorunów to tylko dodatek
REKLAMA
REKLAMA

Po seansie Thor: The Dark World miałem wrażenie, że potencjał drzemiący w bogu piorunów jest już mocno zużyty. Relatywnie płytka postać została wyeksploatowana narracyjnie i nie ma już zbyt wiele do zaoferowania widzom. Z podobnego założenia wyszli producenci Thor: Ragnarok, w którym Odison zdaje się być jedynie częścią większej, niezwykle ciekawej obsady.

W Thor: Ragnarok pojawi się masa doskonale rokujących postaci.

Nie jest żadną tajemnicą, że jedną z gwiazd filmu jest Hulk. Zaskakuje za to, że zielona bestia potrafi mówić, wykazując o wiele więcej oznak inteligencji oraz racjonalności niż w poprzednich filmach. Świetne wrażenie robi również Valkyria. Chociaż wojowniczka wygląda zupełnie inaczej niż w komiksach Marvela, na pewno będzie świetnym urozmaiceniem na tle dwóch muskularnych Avengerów. Nie mogło również zabraknąć Lokiego, który wciąż zdaje się być ulubieńcem wielu fanów.

REKLAMA

Z mniej rozpoznawalnych postaci, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie widok wielkiego wilka Fenrisa - boskiej istoty o ostrych kłach i wysokiej inteligencji. Co ciekawe, w mitologii Asgardu Fenris to… potomstwo Lokiego. Po stronie Heli stanął łysy Skurge - jeden z najpotężniejszych upadłych wojowników Asgardu. W końcówce zwiastuna możemy również zobaczyć gigantycznego ognistego Surtura - ta potężna istota jest starsza niż Thor czy Odyn.

Thor: Ragnarok w ogóle nie kojarzy się z dwoma poprzednimi odsłonami o bogu piorunów. No i bardzo dobrze. Tej postaci przyda się trochę świeżości. Film zdaje się czerpać inspirację Strażnikami Galaktyki, a ja nie mam nic przeciwko. Kosmiczne uniwersum Marvela to wciąż bardzo niezagospodarowany obszar. Wytwórnia idzie w dobrym kierunku, rozszerzając swoje uniwersum poza ziemski układ słoneczny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA