REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Masz ciasne mieszkanie? Sprzedaj ubrania. Patodeweloperzy dorwali się do TikToka

To była kwestia czasu. Patodeweloperzy nieustannie poszukują nowych sposobów, by przekonać potencjalnych najemców do coraz mniejszych lokali mieszkalnych - na przykład "mikroapartamentów" po 15 mkw., powstałych w wyniku podziału większych mieszkań. Teraz postanowili skorzystać z pewnego popularnego narzędzia, by normalizować życie w ciasnych klitkach. Mowa o TikToku.

06.09.2022
18:46
tiktok patodeweloperka mieszkania ceny polska
REKLAMA

Jeden mały stolik spełniający funkcje biurową i kuchenną, łóżko na szafie, ścisk, okno z widokiem na ścianę sąsiada - to te mniej drastyczne przykłady polskiej patodeweloperki. Próby wyduszenia z najemców zawyżonych opłat za nazywane mikroapartemantami ciasne, nieraz wręcz uwłaczające godności nory, wciąż jeszcze potrafią zszokować. "Spektakularnych" ogłoszeń przybywa z każdym miesiącem - nie tak dawno internauci szydzili choćby z oferty wynajmu "mieszkania", w którym schody na antresolę prowadziły przez... płytę kuchenną.

Niestety, Polacy są często zmuszeni do wynajmu podobnych klitek. Rosnące ceny najmu, inflacja, puste portfele, a przecież czasem przeprowadzka jest koniecznością. Patodeweloperzy są tego świadomi - kombinują, by zedrzeć kasę, jednocześnie proponując atrakcyjniejsze niż właściciele większych lokali czynsze. W razie ataków posiłkują się tarczą w postaci hasła: "nikt nikogo do nie zmusza do zawarcia kontraktu".

Teraz patodeweloperzy dobrali się do jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, by tam serwować najemcom złote porady.

REKLAMA

Patodeweloperka na TikToku: sprzedaj ubrania, zmniejsz liczbę naczyń

W ten oto sposób pośrednicy normalizują i promują życie w podobnych nieruchomościach, z gracją obchodząc przepis, według którego nowe mieszkania w Polsce nie mogą mieć mniej niż 25 mkw.

Manufaktura Mieszkań, biuro nieruchomości z Poznania, postanowiła wkroczyć w sferę social mediów, by tam przekazać młodym kilka bezcennych wskazówek. Bohaterka powyższego nagrania z zawadiackim uśmieszkiem serwuje followersom złote rady, jak najlepiej zagospodarować przestrzeń (czy raczej: brak przestrzeni) w mikroapartamencie.

Co powinniśmy zrobić?

  • Sprzedać lub oddać potrzebującym część ubrań. Pozostałe przechowywać u rodziców;
  • Ograniczyć liczbę naczyń i sztućców - przecież samotna osoba nie potrzebuje wielu talerzy;
  • Sprzątaj - utrzymywanie porządku optycznie zwiększy przestrzeń!;
  • Wykorzystuj przestrzeń podwójnie - stół jadalniany może być też biurkiem, a muszla klozetowa - fotelem (okej, to drugie dopowiedziałem, ale bohaterka filmu podkreśliła, że ważna jest kreatywność).
REKLAMA

Na koniec - najważniejsze. "Jeśli czegoś bardzo się chce, to można". Przeżyć na kilku metrach kwadratowych również.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA