REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Warner Bros. chce wskrzesić filmowego "Tomb Raidera". Pierwsza część już w przyszłym roku

Warner Bros. ma poważne plany co do serii filmów "Tomb Raider", opartych na cieszącej się ogromną popularnością i uznaniem serii gier wideo. Wytwórnia szykuje reboot, który najprawdopodobniej trafi do kin już w przyszłym roku. 

11.04.2016
10:02
tomb raider
REKLAMA
REKLAMA

"Tomb Raider" po raz pierwszy trafił na kinowe ekrany w 2001 roku. Widowisko z  Angeliną Jolie zostało - jak zdecydowana większość ekranizacji gier wideo - przyjęte chłodno, jednak pomimo tego, dwa lata później doczekało się równie nieudanego sequela, zatytułowanego "Kolebka życia". Obie produkcje odniosły sukces finansowy i nikomu nie było w głowie rezygnowanie z marki. Szybko pojawiły się plany dotyczące stworzenia części trzeciej, lecz na skutek różnych zawirowań jak dotąd nie doczekała się ona premiery. Niebawem ma się to zmienić.

REKLAMA
tomb raider definitive edition class="wp-image-30866"

Warner Bros. i MGM szykują reboot fatalnych dotąd filmów, podobnie jak w 2013 roku odświeżona została seria gier - nowe dzieło ma być zresztą adaptacją tej właśnie produkcji, opowiadającej o początkach Lary Croft. Na stołku reżyserskim zasiąść ma Roar Uthaug, zaś scenariusz napisany został przez Genevie Robertson-Dworet. Dziś wiemy, że widowisko ma trafić do kin 6 października 2017 roku. Do roli głównej przymierzana jest Daisy Ridley, gwiazda "Przebudzenia Mocy", która niedawno potwierdziła, że bierze udział w rozmowach na ten temat. Reboot bardzo dobrze zrobił nieco dołującym grom, miejmy nadzieję, że podobnie będzie z filmami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA