REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

KRRiT przedłużyło koncesję dla TVN7. Na tę decyzję czekaliśmy ponad rok

KRRiT przedłużyła koncesję na nadawanie naziemne dla TVN7. TVN Grupa Discovery musiała czekać na decyzję rady przez ponad rok. Nadawca złożył bowiem odpowiedni wniosek jeszcze w grudniu 2020 roku. Gdyby Andrzej Sabatowski nie zmienił swojego zdania w tej sprawie, po 25 lutego stacja byłaby dostępna jedynie za pośrednictwem dostępnych w naszym kraju telewizji kablowych i platform cyfrowych.

18.02.2022
17:29
tvn7 koncesja krrit
REKLAMA

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła wreszcie koncesję na nadawanie naziemne dla stacji TVN7. Jedna z największych stacji rozrywkowych Polskie wciąż będzie więc ogólnodostępna, a TVN Grupa Discovery przez kolejnych 10 lat nie będzie musiała zmagać się z podobnymi problemami. Jeszcze chwilę temu nie było to jednak tak oczywiste.

Discovery podjęło co prawda odpowiednie kroki, aby TVN7 nie zniknęło całkowicie z naszego kraju. Dzięki licencji holenderskiej po 25 lutego kanał wciąż byłby obecny, ale jedynie w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Osoby posiadające tylko telewizję naziemną nie mogłyby się nim cieszyć, dlatego koncesja od KRRiT była dla nadawcy tak ważna.

REKLAMA

TVN7 - KRRiT przedłużyło koncesję

Discovery aktywnie namawiało widzów nadawanych przez siebie kanałów, aby wzięli sprawy w swoje ręce i nie pozwolili odebrać koncesji TVN7. Do KRRiT wpłynęło łącznie jakieś 25 tys. w obronie stacji. Do dzisiaj presja ta nie dawała efektu.

KRRiT czterokrotnie głosowało nad przedłużeniem koncesji TVN7. Za każdym razem jednak nie było rozstrzygnięcia. Na dzisiejszym posiedzeniu zdanie w tej sprawie zmienił Andrzej Sabatowski, który do tej pory był przeciwny przedłużeniu koncesji.

REKLAMA

Konsultacje i rozmowy ostatniej doby, odnoszące się szczególnie do obecnych uwarunkowań międzynarodowych, spowodowały, mimo dużych zastrzeżeń prawnych, które wymagają niewątpliwie uporządkowania, że zmieniłem swoje stanowisko w sprawie nowej koncesji dla TVN7

- tak Sabatowski komentuje zmianę swojego zdania.

Na przedłużenie koncesji na nadawanie naziemne TVN7, Discovery czekało ponad 13 miesięcy. Nadawca złożył bowiem odpowiedni wniosek już w grudniu 2020 roku. Ociąganie się KRRiT z podjęciem decyzji to pokłosie projektu ustawy zwanej "lex TVN", który został zawetowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA