REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Villager's Tale

Mój dziadek był doradcą byłego króla. Jednego z najtwardszych w historii naszych ziem, ale za to mocnego i dbającego o swój lud. Pewnego dnia ruszył z wyprawą, która miała przynieść zyski dla królestwa. Bez większych problemów zagarnął nowe ziemie, ku jego zdziwieniu, nawet bez większego oporu ze strony przeciwników. Wkrótce dowiedział się dlaczego właśnie tak się stało.

11.03.2010
14:04
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Okazało się bowiem, że te tereny były zamieszkiwane przez wyznawców dziwnej i bardzo krwawej religii. Co jakiś czas składali w ofierze swoim bogom ludzi i zagłębiali się w rytuałach. Mój dziadek podsunął pomysł królowi, aby wybić tych szaleńców, póki są w miarę nieszkodliwi. Twierdził on zawsze, że lepiej pokonywać zło już w zarodku i nie pozwalać mu na wyklucie. Król wysłał swoją armię na podbite tereny i rozpoczął oczyszczanie. Część uciekła, czy wręcz zapadła się w podziemia. Nigdy nie wierzyłem w te opowieści, zawsze uważałem, że dziadek mnie straszył. Zawsze aż do teraz. Dwa lata temu, za panowania słabego króla, podczas gdy tak naprawdę nikt nie zajmował się państwem, istoty z opowiadań ponownie wyszły na ziemię.

REKLAMA

Lasy wypuściły swoich mieszkańców, jaskinie zostały opuszczone, otwory w ziemi przejęły rolę wrót. Kraina zapełniła się potworami z piekła, wstrętnymi i paskudnymi maszkarami, które zabijały wszystko. Władze postawiły ogromny mur, oddzielający tę część królestwa od całej reszty. Straże pilnują go ze strachem w oczach i bronią gotową do walki. Kiedyś, gdy byłem bardzo mały i matka oddała mnie do królewskiego dworu, czułem, że jeszcze spełnię ważną rolę w życiu mojego kraju. Pilnie uczyłem się całe życie, wertowałem setki ksiąg o demonach, poznawałem zwyczaje wielu kultur i religii, szkoliłem się w walce i uczestniczyłem w życiu uczonych. Zostałem Sir Edgarem. Król poprosił mnie o pomoc, zostałem wysłany do tajemniczej krainy, aby rozpoznać co się dzieje i z czym mamy do czynienia.... a Ty, Ty mi w tym pomożesz. Ty mną pokierujesz.

Całą moją wyprawę będziesz oglądał z widoku moich oczu, każdy szczegół tej potwornej sytuacji, zobaczysz równie dokładnie, co ja. Strach, gniew i zemsta tych istot wedrze się w nasze serca z taką samą siłą, więc przygotuj się na tę podróż. Wioska, którą mamy zwiedzić, podzielona jest na kilka części. Każda z nich to kolejne wyzwania i nigdzie nie można przestawać być czujnym. Zawsze musimy mieć oczy szeroko otwarte. Gdy będę walczył, wymachiwał mieczem i zmagał się z poczwarami, staniesz dalej, oglądając całe zdarzenie jak narrator, nie może Ci się nic stać. Weź ze sobą wiele strzał, bo mam przeczucie, że nasze łuki i kusze nie spoczną ani na chwilę. W powietrzu wisi zapach walki, krwi i nienawiści. Teraz, po siedemdziesięciu latach od ich wygnania, postanowiły się zemścić. Cóż za bydlaki. Pamiętaj, nie wolno nam być ślepym na ludzkie cierpienia. W trakcie naszej podróży, choć głównym celem jest złożenie raportu królowi, będziemy musieli dokonać wielu niezwykłych rzeczy. Przygotuj się, że spotkamy się z przegraną, gdyż nie zawsze uda nam się ocalić czyjeś życie. Zwykle w takich wyprawach, napotykam się na wiele zagadek. Mam nadzieję, że Twój umysł jest równie giętki jak mój. Jeżeli nie połączymy wspólnie sił nici z wygranej. Nigdy nie dowiemy się co stało się w tej wiosce i jak sobie z tym poradzić.

REKLAMA

Ha! Jestem pewien, że jeszcze nigdy nie spotkałeś się z czymś takim. Te szkielety ruszają się niemal identycznie jak ludzie. Wszystko za sprawą ich twórców. Zastosowali wszystkie znane im techniki. W ogóle nie widać, że to twory ludzkiej wyobraźni. Chorej ludzkiej wyobraźni. Widziałeś ten wybuch? To tylko iluzja, ale jaka realistyczna, nieprawdaż. Ich czar nazywa się HDR, drugi mag rzucił cienie, razem daje to niezwykły efekt. Młody czemu się tak trzęsiesz. Damy radę. Wyciągnij miecz!

Pamiętasz naszych przyjaciół z wioski? Lepiej spraw, aby wyobraźnia Ci ich z powrotem ukazała, bo jak zginiemy to lepiej mieć miłe obrazy przed oczyma. Wiesz, że zginiemy, prawda? Nie mamy szans z takimi wrogami jak The Elder Scrolls Czwarty o przydomku Oblivion, czy Gothiciem Trzecim. Są dla nas zbyt silni, ale powalczymy i damy o sobie znać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA