REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Twórca filmu Thor: Ragnarok kandydatem na nowego reżysera Gwiezdnych wojen

Internet zawrzał po tym, jak szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, wyraziła chęć współpracy z reżyserem filmu Thor: Ragnarok przy następnej części sagi Star Wars. Producentka liczy, że Taika Waititi rozważy propozycję i stanie za kamerą Gwiezdnych wojen. 

08.12.2017
12:32
Twórca Thora może nakręcić kolejną część Gwiezdnych Wojen
REKLAMA
REKLAMA

Taika Waititi, który jeszcze do niedawna zajmował się tworzeniem filmów o artystycznym zacięciu, wyszedł z cienia za sprawą filmu Thor: Ragnarok. Produkcja została doceniona za kunszt reżyserski oraz odpowiednią dawkę poczucia humoru, nie tylko przez krytyków, ale również przez widzów. Uwielbienie widowni miało swoje odzwierciedlenie w sporej oglądalności produkcji, która stała się hitem kinowym.

Nie dziwi więc fakt, że współpracą z reżyserem zainteresowała się sama Kathleen Kennedy, która do pracy nad kosmiczną sagą angażuje najlepszych twórców.

Bardzo chciałabym, aby Waititi wyreżyserował film o Gwiezdnych Wojnach. Myślę, że ma on odpowiednią wrażliwość, której szukamy. Byłoby to bardzo ekscytujące, aby zobaczyć go, wkraczającego w uniwersum Marvela i wykonującego tak świetną pracę jak w przypadku Thora – wyjaśniała swój zachwyt Kathleen Kennedy.

Na odpowiedź reżysera nie trzeba było długo czekać. Waititi wykazał dużą dawką poczucia humoru i dystansu, komentując doniesienia na swoim koncie na Twitterze. Nowozelandczyk w odpowiedzi na propozycję producentki stwierdził, że jej entuzjazm szybko by opadł i zapewne zostałby zwolniony po tygodniu.

Reżyser dodał również, że chwilowo chciałby skupić się przede wszystkim na autorskich projektach. Na łamach portalu Uproxx dodał natomiast, że nie zna osoby, która odmówiłaby wzięcia udziału w tworzeniu Gwiezdnych wojen.

REKLAMA

Nie wiadomo na razie za jaką część Gwiezdnych wojen miałby odpowiadać Waititi. Seria filmów Disneya ma bowiem daleko posunięte plany i dość napięty grafik. Wiadomo już, że nowa trylogia Star Wars będzie spoczywała w rękach Riana Johnsona, w której reżyser ma odejść od historii rodu Skywalkerów.

Już za kilka dni do kin wejdzie najnowsza część sagi Gwiezdnych wojen – Ostatni Jedi w reżyserii Johnsona, którego Kennedy doceniła za owocną współpracę. W połowie przyszłego roku premierę będzie miał także film Rona Howarda - Solo: The Star Wars Story. Lucasfilm ogłosiło również, że za reżyserię najnowszej części Star Wars: Epizod IX odpowiedzialny będzie J. J Abrams. Disney potwierdził też, że saga doczeka się swojego debiutu telewizyjnego i zostanie zrealizowana jako serial.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA