REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kto zagra Geralta w Wiedźminie od Netfliksa. To się nazywa news roku!

Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Netflix ujawnił wreszcie, kto zagra Geralta w serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Serialowy Wiedźmin ma przed nami coraz mniej tajemnic.

04.09.2018
16:51
wiedzmin geralt
REKLAMA
REKLAMA

Serial Witcher na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego to w Polsce chyba najbardziej wyczekiwana odcinkowa produkcja od lat. Fakt, że zajął się nim Netflix, jest zarazem powodem do niemałej radości, jak i do wątpliwości, co do jakości dzieła. Największe chyba emocje budził casting.

Spekulacje pojawiały się już w dniu, gdy ogłoszono, że Wiedźmin zostanie zrealizowany przez czerwony serwis VoD, ale prawdziwe szaleństwo zaczęło się, gdy do sieci wyciekły pierwsze nagrania z kastingów. Co prawda Lauren S. Hissrich mówiła, że te dialogi, które mogą wyciec, nie pochodzą z serialu, ale zostały napisane specjalnie dla aktorów starających się o rolę w Wiedźminie.

Wiedźmin: Netflix uchylił rąbka tajemnicy

Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą z oficjalnergo konta Netfliksa na Facebooku oraz z tweeta Lauren S. Hissrich na Twitterze w rolę Geralta wcieli się Henry Cavill. Tak, filmowy Superman będzie miał białe włosy i będzie chronił ludzi przed strzygami i innymi potworami. Już w rozmowie z IGN aktor wyraził swoje zainteresowanie rolą Wiedźmina.

Aktor również potwierdził tę informację na swoim Instagramie.

Przypomnijmy, że chęć zagrania w Wiedźminie dowcipnie deklarował Mark Hamill, który - moim zdaniem i zdaniem kolegów z redakcji – doskonale nadawałby się do roli Vesemira. Nie tak dawno pojawiła się informacja, że w rycerza Borcha Trzy Kawki (z opowiadania Granica możliwości z tomu Miecz przeznaczenia) może się wcielić Sebastian Stan.

Duże emocje wciąż budził obsadzenie roli Yennefer z Vengerbergu.

Wszystko przez to, że w sieci pojawiło wiele nagrań, w których aktorki wcielały się właśnie tę czarodziejkę. Mogliśmy zobaczyć m. in. Belçim Bilgin, Clark Backo i Katie Keight. Jakiś czas później pojawiło się również nagranie, które - jak spekulujemy - również zostało zarejestrowane w celach castingowych. Wystąpił w nim brytyjski aktor Max Beesley starający się o rolę Geralta.

wiedźmin netflix class="wp-image-198055" title="wiedźmin netflix"

Wśród tych licznych przecieków pojawił się również polski akcent. Mogliśmy zobaczyć Magdalenę Korpas, która ubiegała się o rolę Renfri nazywanej również Dzierzbą.

REKLAMA

Data premiery Wiedźmina od serwisu Netflix nie jest jeszcze znana.

Wiemy jednak, że właściwa produkcja ma ruszyć 5 listopada, a sam plan zdjęciowy powstanie na Węgrzech - znaczna część materiału zostanie zarejestrowana w Budapeszcie. Spekuluje się, że pierwszy sezon serialu pojawi się w serwisie w 2020 roku. Seria ma mieć 8 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA