REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Sapkowski pracuje nad nowym "Wiedźminem". Składa deklarację, co do daty premiery

A więc jednak! Andrzej Sapkowski zapewnia, że będzie nowy "Wiedźmin". Tym razem nie mówi o bliżej niesprecyzowanych planach. Podaje konkrety i zdradza, kiedy możemy się książki spodziewać.

04.08.2023
10:35
Sapkowski pracuje nad nowym "Wiedźminem". Składa deklarację, co do daty premiery
REKLAMA

Byliście w błędzie, jeśli myśleliście, że Andrzej Sapkowski będzie już tylko odcinał kupony od popularności swojej sagi i zadowalał się pieniędzmi od Netfliksa. Jak się bowiem okazuje, pisarz postanowił wziąć pióro do ręki i zabrać nas ponownie do świata "Wiedźmina". Tak, zapowiadał to jeszcze w lutym tego roku, ale wtedy większość fanów przyjęło jego zapewnienia z przymrużeniem oka. Teraz pisarz składa konkretne deklaracje.

To nie tak, jak poprzednio, że nowy "Wiedźmin" jest dopiero w planach. Według słów Andrzeja Sapkowskiego praca nad książką właśnie wre. Tak stwierdził podczas spotkania online z ukraińskimi fanami. Zaznaczył, że niechętnie mówi o tym, co robi, zanim tego nie skończy, ale dla Ukraińców zawsze robi wyjątki i tym razem nie będzie inaczej.

Czytaj także:

REKLAMA

Wiedźmin - Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką

Andrzej Sapkowski nie podał żadnych szczegółów dotyczących nadchodzącej książki. Nie wiadomo więc, czy będzie to sequel, prequel czy jakiekolwiek inne uzupełnienie sagi o Wiedźminie. Niemniej pisarz zapewnia, że praca nad książką wre i jest dla niego priorytetem. Według szacunków skończy ją pewnie za rok, ale "nie dłużej".

Andrzej Sapkowski - Wiedźmin

To naprawdę gorąca wiadomość dla fanów, bo wszyscy byli przekonani, że Andrzej Sapkowski definitywnie skończył z "Wiedźminem". Ostatnia część sagi "Pani jeziora" ukazała się przecież w 1999 roku. 14 lat później pojawił się natomiast "Sezon burz", ale była to oddzielna historia. W dodatku nie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez czytelników.

REKLAMA
Wiedźmin - Andrzej Sapkowski

Fanom "Wiedźmina" pozostaje trzymać kciuki, aby nowa książka okazała się lepsza niż poprzednia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA