REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Pamiętacie te wszystkie seriale i filmy ze świata Wiedźmina? Nie będzie ich, Netflix je załatwił

Wiedźmin miał być wielką marką, potężną opowieścią filmowo-serialową, która podbije świat nie tylko za pomocą książek i gier, ale również przy użyciu kamer i streamingu. Wygląda jednak na to, że nic takiego się nie wydarzy, Netflix bowiem wyciągnął wtyczkę, a w zasadzie wiele wtyczek z jednego gniazdka.

29.04.2024
11:05
wiedzmin skasowany
REKLAMA

Miało być wiele filmów i seriali. Gdy 1. sezon „Wiedźmina” od Netfliksa bił rekordy popularności plany były, powiedzmy, mocarstwowe. I rzeczywiście serwisowi udało się zrealizować aż 3. sezony serialu, jeden prequel („Wiedźmin: Rodowód krwi”), a także animację („Wiedźmin: Zmora Wilka”). Ale planowano tego znacznie, znacznie więcej. Serwis zapowiadał również „The Witcher: Sirens of the Deep”, które mają pojawić się jeszcze w tym roku, a w planach był również spin-off o Szczurach i produkcja dla... dzieci.

REKLAMA

Wiedźmin: Netflix kasuje seriale

Serwis What’s on Netflix podaje, że dwie ostatnie produkcje zostały skasowane. Serial zatytułowany „The Rats” miał opowiadać o grupie nastolatków, a w zasadzie bandzie, która ze względu na wojenne doświadczenia postanowiła kraść, palić i rabować. Z dotychczasowych informacji wynika, że miał to być prequel, który przedstawiał losy bandy, zanim dołączyła do nich Ciri. Podobno nawet rozpoczęły się już pierwsze zdjęcia do serialu.

O nienazwanej, ale zapowiedzianej oficjalnie produkcji dla dzieci nie mamy zbyt wielu informacji, ale – jeśli wierzyć źródłom – nie będzie ona kontynuowana.

To nie koniec zmian w wiedźmińskiej franczyzie. Nie tak dawno temu informowaliśmy, że Kelly Luegenbieh, producentka, która przez 8 lat sprawowała pieczę nad franczyzą, odchodzi ze swojego stanowiska. Ewidentnie Netflix nie jest zadowolony z kierunku, w jakim skręcił jego wielki projekt. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że serwisy VOD zakończyły już najostrzejszą fazę tzw. wojen streamingowych i raz jeszcze liczą swoje szable oraz oczywiście mieszki. Z całą pewnością usłyszymy jeszcze o wielu skasowanych projektach, którymi tak chętnie chwaliły się serwisy streamignowe w ostatnich latach.

Wiedźmin, sezon 4. – kiedy premiera?

REKLAMA

Aktualnie czekamy już na 4. sezon flagowego serialu fantasy od Netfliksa. Premiera najnowszego sezonu „Wiedźmina” planowana jest już na 2024 rok. Możemy spokojnie założyć, że serwis udostępni ostatnią część pod koniec roku. Będzie to pierwszy sezon, w którym Henry’ego Cavilla zastąpi nowy aktor, czyli Liam Hemsworth.

Czytaj więcej o wiedźminie w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA