REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tak gwiazdy grają dla WOŚP 2024. Oto 7 najciekawszych i nietypowych aukcji

Nadeszła WOŚP 2024! W tę niedzielę - 28 stycznia - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". W WOŚP jak zwykle zaangażowały się gwiazdy i medialne osobowości, prezentując rozmaite aukcje. Co możemy wylicytować od znanych i lubianych, pomagając i wspierając Wielką Orkiestrę?

28.01.2024
9:01
WOŚP 32. finał
REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 zagra już po raz 32. W niedzielę 28 stycznia będzie można włączyć się do akcji, wrzucając do skarbonki nawet symboliczną kwotę, otrzymując w zamian kultowe serduszko WOŚP. Pieniądze zebrane w najbliższą niedzielę przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla pulmonologii.

REKLAMA

WOŚP 2024 i gwiazdy. Oto najciekawsze aukcje

W akcję jak zawsze włączyły się znane osoby, które prześcigają się w pomysłach na najciekawsze licytacje, pomagając oczywiście Wielkiej Orkiestrze. To też oczywiście okazja do tego, by spędzić z danym medialnym człowiekiem trochę czasu, lub wylicytować coś ciekawego od niego. Jakie pomysły mają znani i lubiani, by zachęcić fanów do pomagania?

Więcej o WOŚP przeczytasz w Spider's Web:

Kremówka i spacer po Wadowicach z synem Jana Pawła z serialu "1670"

Ta aukcja z pewnością przypadnie do gustu fanom serialu Netfliksa "1670". Do wylicytowania jest kremówka oraz spacer z serialowym Ojcem Jakubem granym przez Michała Sikorskiego. Dlaczego właśnie kremówka? Wszystko przez to, iż aktor pochodzi właśnie z Wadowic. To tam przecież kremówki zostały rozsławione przez papieża Polaka, Jana Pawła II.

Na licytację trafia jedyne i niepowtarzalne zaproszenie na kremówkę i spacer po Wadowicach z aktorem Michałem Sikorskim, wcielającym się w postać ojca Jakuba Adamczewskiego, syna Jana Pawła Adamczewskiego w serialu Netflixa "1670"

- czytamy w opisie aukcji.
 class="wp-image-2494969"
Aukcja Allegro

Rozegraj mecz z Dawidem Podsiadłą

Gdy sporo artystów przeznacza na WOŚP swoje koszulki czy płyty, Dawid Podsiadło oferuje swoje towarzystwo i trochę ruchu. Nie jest to jednak żadna kolacja czy spacer, a mecz w badmintona. Jak czytamy w opisie aukcji, Dawid Podsiadło zaprasza na wspólną grę. Jeżeli myślisz że podołasz możesz zmierzyć się z nieoficjalnym mistrzem Dąbrowy Górniczej. A jeżeli to twoja pierwsza styczność z tym królewskim sportem to spokojnie, na miejscu będzie trener i Wasze spotkanie rozpocznie się od niezbędnego wprowadzenia. Licytowany trening odbędzie się w uzgodnionym terminie w 2024 roku w klubie Kahuna w Warszawie.

 class="wp-image-2494978"
Dawid Podsiadło aukcja WOŚP

Sejmowa barierka i obiad z Szymonem Hołownią

Ciekawą aukcję ma do zaprezentowania Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia. Jest to barierka sprzed Sejmu, ale też obiad w towarzystwie samego Szymona Hołowni.

Przez ostatnie sześć lat teren Sejmu był otoczony szczelnie barierkami. Pierwszą rzeczą, która wydarzyła się wkrótce po wyborach 15 października 2023 r. było ich spontaniczne rozmontowanie. Tym samym Sejm otworzył się DLA i NA obywateli. Postanowiłem więc wystawić na aukcję - jako symbol czasów słusznie minionych - jedną z tych barierek. W kolorze biało-czerwonym, opatrzoną certyfikatem autentyczności, noszącą ślady użytkowania - czytamy w opisie aukcji. Jak podkreśla Hołownia, poza samą barierką, na zwycięzcę czeka też obiad, oczywiście w jego towarzystwie.

 class="wp-image-2494984"
Szymon Hołownia aukcja WOŚP

Wspólne bieganie i książka od Moniki Olejnik

Dziennikarka Monika Olejnik zaprasza z kolei wszystkich na wspólne bieganie, ale nie tylko. Gwiazda TVN będzie też miała dla zwycięzcy dobrą książkę oraz płytę z muzyką.

 class="wp-image-2494993"
Monika Olejnik WOŚP

Julia Wieniawa zaprasza za kulisy show "Mam talent"

Julia Wieniawa, jurorka "Mam talent" zaprasza na plan talent show. Zwycięzca licytacji będzie miał okazję, by zajrzeć za kulisy popularnego talent show i zobaczyć, jak od kuchni wygląda studio "Mam talent". Wizyta na planie "Mam talent" będzie też okazją do poznania jurorów i prowadzących.

 class="wp-image-2494999"
Julia Wieniawa dla WOŚP

Maciej Musiałowski oprowadzi cię po zamku w Domanicach

Maciej Musiałowski zaprasza z kolei na pobyt w jego zamku w Domanicach, wspólną kolację i oczywiście wspólne zwiedzanie posiadłości. Gwiazdor w ubiegłym roku został właścicielem zamku w Domanicach, zlokalizowanym w Dolinie Bystrzycy na Dolnym Śląsku. Aktor podkreśla, że zwycięzca aukcji poczuje się jak część wspaniałej dominickiej społeczności.

 class="wp-image-2495107"
Maciej Musiałowski WOŚP

Poszusuj na nartach od Makłowicza

REKLAMA

Robert Makłowicz postanowił z kolei wystawić na aukcję swoja narty. Znany i lubiany dziennikarz kulinarny oddaje na aukcję WOŚP podpisane przez siebie narty, które miał na sobie w kilku alpejskich odcinkach kulinarnego programu.

 class="wp-image-2495134"
Robert Makłowicz WOŚP
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA