REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Tak wyglądaliby animowani „X-Meni”, gdyby serial powstawał dzisiaj. Disney+ prezentuje odpicowane trailery starszych produkcji

Jak wyglądałby zwiastun „Kochanego Chrabąszcza”, gdyby film powstał dzisiaj w dobie popularności „Szybkich i wściekłych”? Jak prezentowałby się trailer animowanych „X-Menów”, gdyby serial miał pojawić się w czasach największej świetności adaptacji komiksów Marvela? Seria „Unofficial Official Trailer”, która właśnie rozpoczęła się na youtube'owym kanale Disney+ odpowiada na te i więcej podobnych pytań.

28.10.2020
10:57
x men animacja trailer serial disney+
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż Disney+ jest stosunkowo młodym serwisem streamingowym (wystartował niecały rok temu!) i dostęp do niego mają na razie mieszkańcy tylko kilku krajów na świecie, to platforma Myszki Miki zdążyła już przebić się na ciasnym rynku VOD. W końcu jej włodarze ciągle inwestują, aby przyciągać nowych klientów rozszerzeniami należących do Disneya franczyz. Za chwilę zadebiutuje 2. sezon jej największego hitu „The Mandalorian” (pierwszy aktorski serial osadzony w świecie „Gwiezdnych wojen”), a w kolejce czekają seriale, które wejdą w obręb MCU (np. „WandaVision”).

Disney+ kusi jednak nie tylko nowymi produkcjami osadzonymi w najpopularniejszych uniwersach na świecie, ale również tytułami starszymi.

Siła platformy tkwi przecież także w nostalgicznym potencjale biblioteki Disneya. Włodarze serwisu doskonale zdają sobie z tego sprawę. I chociaż mogą ostrzegać przed rasistowskimi wtrętami w niektórych klasykach wytwórni, to jednak chcą też zainteresować wszystkimi swoimi filmami i serialami szerokie grono odbiorców.

Z tego względu na youtube'owym kanale platformy pojawiła się nowa seria wideo. „Unofficial Official Trailer” to nic innego jak zwiastuny znanych i lubianych tytułów w zupełnie nowej odsłonie. Fragmenty starszych filmów i seriali zmontowano tak, aby trailery dopasowały się do przyzwyczajeń współczesnych odbiorców.

Swego czasu popularne były reimaginacje gatunkowe znanych filmów.

Dzięki wyobraźni internautów i przygotowanym przez nich trailerom mogliśmy zobaczyć w pigułce jak wyglądałoby „Lśnienie” gdyby było komedią romantyczną, a jak „Kevin sam w domu” gdyby był horrorem. Disney+ postanowił obrać podobną ścieżkę. Zamiast jednak tak poważnych zmian, mamy tu jedynie unowocześnienie. Można by więc rzec, że są to po prostu rebooty zwiastunów

Filmików z serii „Unofficial Official Trailer” jest na razie jedynie kilka, ale ich liczba z pewnością będzie się konsekwentnie powiększać. Tymczasem możemy zobaczyć odświeżone zwiastuny „The Shaggy D.A.”, „The Computer Wore Tenis Shoes”, czy animowanych „X-Menów”.

W odpicowanym trailerze „X-Menów” twórcy skupili się na przesłaniu dotyczącym równości społecznej. Na początku lat 90. ubiegłego wieku, kiedy serial miał premierę by to z pewnością nie przeszło. Dzisiaj jesteśmy obeznani z komiksowymi narracjami i ich metaforycznym wymiarze, więc podobne zwiastuny mają rację bytu. Warto też zwrócić uwagę na zajawkę „Kochanego Chrabąszcza”, w której nacisk położono na prezentowanie widowiskowych jazd samochodem w stylu „Szybkich i wściekłych”:

A jakby było wam mało odświeżonych zwiastunów, to tu znajdziecie resztę udostępnionych dotychczas filmików z serii „Unofficial Offical Trailer”:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA