REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

X360 vs PS3 - Resident Evil 5

01.01.2009
23:47
REKLAMA

Premiera kolejnego Resident Evil to jeszcze jeden z wielu powodów
do obrzucania się błotem przez posiadaczy konsol Microsoftu I SONY.
Oliwy do ognia dolał serwis THE
HORROR IS ALIVE, konfrontując ze sobą obie wersje na
płaszczyźnie grafiki. Różnice nie są kolosalne i zapewne gdyby nie
te obrazki, nawet byśmy ich nie zauważyli, mimo wszystko nie
przeszkadza to w pokazaniu, czyja konsola kopie tyłek. Fani, do
boju.

REKLAMA

Jak widać, wersja na Xboksa 360 może poszczycić się teksturami w wyżej rozdzielczości. Dobrze widać to na przykładzie koszuli mężczyzny poniżej. W oczy rzucają się również dokładniejsze cienie, których w wersji na Playstation 3 czasem po prostu brakuje. Ponadto, X360 to ostrzejsze tła, zwróćcie uwagę na "pal" za facetem w okularach.
Odwzorowanie dymu to również domena konsoli Microsoftu. Obłoczki generowane przez PS3 wypadają po prostu słabo w porównaniu z o wiele bardziej realistycznym efektem konkurenta.

Poza efektami graficznymi, Resident Evil 5 będzie różnił się szczegółami. Zwróćcie uwagę na fryzurę towarzyszki głównego bohatera. W wersji na konsolę SONY brakuje kilku pasemek. O zubożałych cieniach pisałem już wcześniej, mamy tutaj jednak kolejny na to przykład.

Po więcej obrazków zapraszam na STRONĘ THE HORROR IS ALIVE, tam wszystkiemu możecie przyjrzeć się z bliska, w wysokiej rozdzielczości.

Pozostaje tylko pytanie… jak to wszystko będzie wyglądało na PC? Cóż, o ile Capcom nie namiesza tak jak w przypadku premiery poprzedniej części (brak dynamicznego oświetlenia, shaderów i tym podobne) szykuje się przepiękna gra. Tylko dlaczego jako jedyna "platforma" nie dostaliśmy żadnego demo?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA