REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon robi nową adaptację gry wideo. Będzie hit na miarę "Fallouta"?

Czy Amazonowi znowu się uda rozbić bank adaptacją popularnej gry wideo? Po "Falloucie" Prime Video bierze na warsztat serię "Yakuza". Sześcioodcinkowy serial "Like a Dragon" pojawi się na platformie jeszcze w tym roku.

04.06.2024
13:55
yakuza serial amazon prime video
REKLAMA

"Fallout" (zobaczycie go tutaj) zmiótł wszystkich z powierzchni Ziemi. Najpierw stał się sukcesem artystycznym (93 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), a potem hitem komercyjnym. To aktualnie drugi najpopularniejszy serial w historii Amazon Prime Video (pierwszym wciąż pozostaje oczywiście "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"). Kurz po produkcji jeszcze nie opadł, a 4 czerwca na konferencji w Japonii platforma zapowiedziała tamtejszy tytuł oryginalny na podstawie innej popularnej serii gier wideo.

Zainicjowana w 2005 roku franczyza przenosi nas do fikcyjnej dzielnicy Kamurocho (wzorowanej na Shinjuku), gdzie swoje życie wiodą brutalni gangsterzy. Fabuła serialu "Like a Dragon: Yakuza" będzie koncentrować się na losach Kazumy Kiryu, których gry nie miały do tej pory okazji szerzej przedstawić. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - w 1995 roku, kiedy to przerażający i niezrównany wojownik Yakuzy z silnym poczuciem sprawiedliwości trafia do więzienia i gdy po 10 latach wychodzi na wolność.

REKLAMA

Like a Dragon: Yakuza - kiedy premiera serialu Amazona?

W główną rolę w "Like a Dragon: Yakuza" wciela się Ryoma Takeuchi, który jest zaszczycony daną mu od Amazona szansą. Jak sam twierdzi, widzowie docenią zaprezentowane w serialu ludzkie dramaty i konflikty z udziałem granego przez niego bohatera. Dodatkową zachęca do zwrócenia szczególnej uwagi na zawarte w produkcji "intensywne sceny walk".

Yakuza: Like a Dragon - serial - Amazon Prime Video

Za scenariusz "Like a Dragon: Yakuza" odpowiadają Sean Crouch i Yugo Nakamura. Za kamerą stanęli natomiast Masaharu Take i Kengo Takimoto. Ten pierwszy wypowiada się w podobnym tonie, co wcielający się w główną rolę aktor i zapowiada "spektakularną opowieść":

W "Like a Dragon: Yakuza" włożyłem całe swoje serce, dusze i doświadczenie, jakie zdobyłem w ciągu 35 lat. Niezachwiana pasja, talent i godziny nieustannego wysiłku całej ekipy pomogły ożywić tę spektakularną opowieść, w formie wciągającego serialu, który zadebiutuje w tym roku, roku smoka. Proszę zwróćcie uwagę na Kazumę Kiryu, granego przez Ryomę Takeuchiego.

Więcej o ofercie Amazon Prime Video poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Premiera "Like a Dragon: Yakuza" jest już bliżej, niż mogłoby się wydawać. Amazon ma zamiar pokazać nam serial w dwóch częściach. Pierwsze trzy odcinki pojawią się na Prime Video 25 października, a druga połowa produkcji zadebiutuje 1 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA