REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Dzisiaj premiera gry Zaginięcie Ethana Cartera! Oto co musicie wiedzieć o świetnej polskiej produkcji

Miałem już przyjemność zagrać w tytuł polskiego studia The Astronauts i byłem pod niemałym wrażeniem. Dzisiaj każdy z Was może już kupić niesamowitą grę przygodową z elementami horroru. Warto? Na pewno warto przeczytać naszą listę, aby dobrze zrozumieć, czym jest Zaginięcie Ethana Cartera.

25.09.2014
10:46
Dzisiaj premiera gry Zaginięcie Ethana Cartera! Oto co musicie wiedzieć o świetnej polskiej produkcji
REKLAMA
REKLAMA

Gra powstała przy użyciu metody fotogrametrii

Na czym polega fotogrametria? W największym skrócie to fotografowanie obiektów z każdej możliwej strony i pod każdym możliwym kątem. Na bazie zdjęć tworzy się makietę, która ma jak najrealniej oddawać sfotografowany obiekt. W przypadku gry Zaginięcie Ethana Cartera za pomocą fotogrametrii został zbudowany niemal cały świat gry. Drzewa, kamienie, źdźbła trawy czy całe budynki – mijając je w grze, macie pewność, że obiekty istnieją również w realnym świecie. Zaginięcie Ethana Cartera to jeden wielki zbiór prawdziwych, przeniesionych do wirtualnego środowiska obiektów. Co ciekawe, to nie jedyna polska gra, która powstaje w oparciu o tę metodę. Zaciekawieni? W takim razie zainteresujcie się tytułem Get Even.

the vanishing of ethan carter gif mniejszy 2

Warstwa wizualna powala na kolana

Za sprawą fotogrametrii gra wygląda po prostu niesamowicie. Ilość szczegółów, jaką zobaczyłem podczas rozgrywki w dziele Astronautów, po prostu mnie poraziła. Mech na torach, drobne kamyczki, korony drzew poruszające się na wietrze – wszystkiego jest pełno. Elementy otoczenia niemal atakują gracza, w pierwszym momencie przygniatając ilością szczegółów. Piękno gry nie jest jednak zachowane jedynie w najbliższych elementach otoczenia. Zaginięcie Ethana Cartera to również wspaniałe lokacje oraz niesamowite widoki. Kto raz stanie na tamie wokół jeziora Red Creek, ten zrozumie o czym mówię. Widoki potrafią zapierać dech w piersiach równie mocno, co bogactwo detali.

the vanishing of ethan carter 6

Zaginięcie Ethana Cartera to logiczna gra przygodowa

Tytuł Astronautów polega na eksploracji otoczenia, znajdywaniu przedmiotów, łączeniu ze sobą wątków i spostrzegawczości. Twórcy nie stawiają na walkę, na głośne wybuchy ani na efektowne ucieczki. To po prostu gra przygodowa w niesamowicie efektownej otoczce. Jeżeli nakręcacie się na wartką i dynamiczną akcję – będzie rozczarowani. Zaginięcie Ethana Cartera jest adresowane dla graczy lubiących docenić oryginalny tytuł, który czerpie garściami ze starszych, klikanych produkcji.

the vanishing of ethan carter gif mniejszy 1

Będzie mrocznie i krwawo!

Nie dajcie się zwieść zdjęciom i zwiastunom. Gra potrafi być naprawdę mroczna. Już po kilku pierwszych minutach rozgrywki protagonista natrafia na pierwszego nieboszczyka. Urwane nogi, roztrzaskana czaszka, ziemia nasiąknięta krwią – a to zaledwie początek! Niestety, z ogrywaną przeze mnie edycją nie mogłem spędzić na tyle dużo czasu, aby potwierdzić silną obecność horroru w produkcji. Wiemy jednak, że w grze pojawią się kolekcje rozgrywane w nocy, toteż może być naprawdę mrocznie. Pomimo wspaniałej oprawy wizualnej i świetnej obsady aktorskiej odradzałbym kontaktu najmłodszych graczom.

Polska wersja językowa została wykonana po mistrzowsku

Firma CD Projekt chwali się polską obsadą i absolutnie się im nie dziwię. Miłogost Reczek w roli detektywa Prospero to strzał w dziesiątkę. Z głosem aktora mieliśmy już do czynienia podczas oglądania wielu filmów oraz słuchania audiobooków, z kolei jego pojawienie się w polskiej grze wyjdzie jej tylko na dobre. Zaginięcie Ethana Cartera to jedna z tych gier, które TRZEBA będzie ograć w polskiej wersji językowej. Po prostu ciarki.

Zdecydowanie opłaca się przejść do sklepu po pudełko

Polski dystrybutor wyszedł naprzeciwko oczekiwaniom graczy, oferując nam kilka dodatków do podstawowej wersji gry. Poza płytą DVD z grą i kodem do aktywacji na Steam, w zestawie znajdzie się również album z naprawdę ładnymi grafikami oraz cztery pocztówki. Bardzo miła inicjatywa. Komplet ze wszystkimi składowymi możecie zobaczyć poniżej.

zaginięcie ethana cartera

Chcecie w to zagrać na konsoli? O szybkiej premierze zapomnijcie

REKLAMA

Studio The Astronauts wpisuje się w charakterystyczną dla polskich deweloperów politykę priorytetowego traktowania komputerowych graczy. Zaginięcie Ethana Cartera w wersji PC jest dostępne od dzisiaj. W planach istnieje edycja przeznaczona dla konsoli PlayStation 4. Niestety, wszystkim miłośnikom grania na platformie Sony muszę wylać kubeł zimnej wody prosto na głowy. O konsolowej premierze nie ma co mówić szybciej niż w 2015 roku. Kiedy dokładniej? Tego wciąż nie wiadomo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA