REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź "The Handmaid's Tale" od Hulu

"The Handmaid's Tale" to jeden z tych seriali, na które czekam w 2017 roku. Produkcja Hulu to adaptacja powieści Margaret Atwood o tym samym tytule (w Polsce książka wyszła jako "Opowieść podręcznej"). W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu, która pozwala rzucić okiem na kilka scen.

08.01.2017
12:51
Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź "The Handmaid's Tale" od Hulu
REKLAMA
REKLAMA

Z poniższego wideo nie dowiadujemy się przesadnie dużo, ale parę rzeczy i osób zwraca w nim uwagę. Po pierwsze te zaledwie trzydzieści sekund pozwala mi stwierdzić, że klimat i nastrojowość będą czymś, co wyróżni "The Handimaid's Tale" od innych produkcji. Jest coś podobnego w atmosferze tej serii do "The OA" Netfliksa. Mamy przejmującą historię młodej kobiety, która znajduje się w trudnej, granicznej dla siebie sytuacji. I która nie chce się poddać.

Akcja serialu toczy się w przyszłości. Sama książka Margaret Atwood, będąca inspiracją do stworzenia produkcji, nawiązuje do rządów Ronalda Regana w Stanach Zjednoczonych, który przeciwstawiał się procesom emancypacyjnym.

W zapowiedzi Hulu moją uwagę zwróciły dwa kadry. Pierwszy, na którym widzimy Samirę Wiley (ci z was, którzy są już po 4 sezonie "Orange Is the New Black" wiedzą, dlaczego tak cieszy mnie jej obecność).

the-handmaids-tale-zapowiedz class="wp-image-78018"

Aktorka wcieli się w Moirę, która towarzyszyć będzie nam przez dziesięć odcinków pierwszego sezonu.

Drugi kadr, to ten z Alexis Bledel. Serialowa Rory powróci na srebrny ekran, tym razem wcielając się w Ofglen, kompankę głównej bohaterki, Offred, którą zagra Elisabeth Moss.

the-handmaids-tale-zapowiedz-2 class="wp-image-78019"

Premiera "The Handmaid's Tale" zaplanowana jest na 26 kwietnia tego roku. Czekam!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA