rozrywka.blog

Poznaj serwis Rozrywka Spider's Web

Rozrywka Spider's Web to serwis poświęcony rozrywce cyfrowej, popkulturze i kulturze, stworzony przez pasjonatów i blogerów z doświadczeniem dziennikarskim. 

Codziennie dostarczamy porcję informacji z branży serialowej, filmowej czy muzycznej. To stąd dowiesz się, co obejrzeć, na co wybrać się do kina, co przeczytać i czego posłuchać. Śledzimy serwisy streamingowe, analizujemy trendy i komentujemy premiery oraz wydarzenia ze świata rozrywki, kultury masowej i show-biznesu. 

Każdy autor ma własne zainteresowania i poglądy, w ramach redakcji zdarzają się polemiki. U nas liczą się opinia i dyskusja.

Znajdziesz nas pod adresem: rozrywka.spidersweb.pl. Jesteśmy częścią Grupy Spider’s Web.

rozrywka.blog

Kontakt z nami

Chcesz nam przesłać informację prasową albo podesłać temat, którym powinniśmy się zająć? Masz coś innego w zanadrzu? 

Pisz na adres redakcji redakcja@rozrywka.blog

rozrywka.blog

Redakcja serwisu

Przemysław Pająk

Przemysław Pająk – redaktor naczelny

Sercem sosnowiczanin, urodzony w Katowicach (tragizm życiowy na całego). Umysłem marketingowiec, a w szczególności PRowiec. Mąż swojej żony. Ojciec dwóch cudownych chłopaków. Były dobrze zapowiadający się koszykarz (nie wyszło). Były dobrze zapowiadający się muzyk (nie wyszło). Były dobrze zapowiadający się nauczyciel akademicki (wychodziło, ale zrezygnował). Z wykształcenia anglista i ekonomista. Zafascynowany nowymi technologiami.

Mateusz Nowak - wicenaczelny
mateusz.nowak@spidersweb.pl

Wicenaczelny Spider’s Web, szef działów technologie i nauka. Najpierw sprzedawał komputery oraz naprawiał telefony, a później zaczął je opisywać. Przez lata prowadził kilka stron poświęconych technice oraz elektronice. W zespole Spider’s Web od 2012 r., po kilku miesiącach pracy przejął stery nad redakcją technologiczną. Dzisiaj koordynuje pracę wszystkich redakcji Grupy Spider’s Web.

Konrad Chwast – redaktor prowadzący

Współpracownicy wyobrażają sobie go jako dżentelmena w surducie i z cygarem w ręku. Na co dzień walczy na polu walki z brakiem kultury, prowadząc Rozrywka Spider's Web. 

Specjalista od seriali i ich historii. Kocha dobre fabuły również w komiksach i animacji. W wolnych chwilach gra w gry bez prądu, maluje figurki. Wcześniej zajmował się zawodowo grami planszowymi, pracował branży PR i marketingu internetowym.

Rafał Christautor tekstów

W serwisie Rozrywka.Blog zajmuje się przede wszystkim filmem. Jest miłośnikiem kina gatunkowego. Kiedy nie ogląda naparzających się superbohaterów Marvela, to prawdopodobnie rozpływa się nad eksploatacyjną obskurą. Poza tym jego teksty można znaleźć m.in. w „Kinie”, „Netfilmie” czy „Magazynie filmowym”. Jest współautorem monografii „Europejskie kino gatunków 2” i leksykonu „1000 filmów, które tworzą historię kina”. Zdarzyło mu się też publikować opowiadania. Znajdziecie je m.in. w antologiach „Mapa Cieni” i „Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction 2020. Tom 2”.

piotr grabiec pgkrzywy awatar

Piotr Grabiecautor tekstów

Felietonista serwisu Rozrywka.blog. W Grupie Spider’s Web od 2012 r.

Uwielbia fantastykę i w swoich tekstach przygląda się przez lupę popkulturze. Prowadzi cykl #Nerdcorner poświęcony komiksom, superbohaterom, „Gwiezdnym wojnom” i wszystkiemu innemu, co geekowe. Jest też dziennikarzem działu technologie Spider’s Web, gdzie skupia się na Apple’u, telekomunikacji oraz grach wideo.

Jako nastolatek pisał do czasopisma Bike Action i administrował jego forum, a w latach 2011-2016 współpracował z IDG Poland przy magazynie PC World. Wizytuje plany zdjęciowe, przeprowadza wywiady, odwiedza najważniejsze branżowe targi na całym świecie i pojawia się jako ekspert w telewizji oraz w radiu.

W wolnym czasie jeździ na rowerze i łapie Pokemony, a w sieci używa nicka pgkrzywy.

Michał Jarecki – autor tekstów

Wiecznie nienasycony kinoman, zmagający się z nieustępliwym, męczącym, momentami wręcz paranoicznym wrażeniem, że kolekcja obejrzanych przezeń filmów jest wciąż zbyt skromna, bezwzględnie wybrakowana. Gdyby mógł, zrezygnowałby ze snu. Uzyskany w ten sposób bezcenny czas mógłby przeznaczyć na tak zwane głupoty, czyli NADRABIANIE (którego to słowa, swoją drogą, nie znosi). Wciąż dokształca się filmoznawczo, a w każdym tekście kultury stara się odnaleźć coś wartościowego. Kultura to doświadczanie, przeżycia – ceni sobie nawet te najprostsze. 

Izabela Bąbińska – autorka tekstów

Dziennikarstwo było jej planem na życie już od podstawówki i od tamtej pory sukcesywnie ten plan spełnia. Dziś przygotowuje się mentalnie na pisanie pracy licencjackiej. Na co dzień zajmuje się pisaniem. Jeśli akurat nie pisze, to śpiewa, a jeśli nie śpiewa, to gra w Simsy.

sylwia wamej

Sylwia Wamej - autorka tekstów

W Spider’s Web pisze o szeroko pojętej rozrywce, zarówno od celebrycko-telewizyjnej strony, ale też chętnie podejmuje rozrywkowe tematy w społecznym kontekście. Fascynujący są też dla niej zwykli ludzie, robiący ciekawe rzeczy. Wcześniej pisała w m.in. Onecie, naTemat i Radiu Zet. Po godzinach fanka koncertów, festiwali muzycznych, fotografii ulicznej i gry w squasha.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Stale się rozwijamy i powiększamy zespół. Jesteśmy otwarci na nowe redaktorki i redaktorów. Chcesz z nami współpracować? Odezwij się do wicenaczelnego: Mateusz Nowak mateusz.nowak@spidersweb.pl.