REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

10 bestsellerów Świata Książki za połowę ceny w Legimi. Tylko do niedzieli!

Tylko do niedzieli będzie trwała promocja na dziesięć bestsellerów wydawnictwa Świat Książki. Przez kilkadziesiąt godzin wybrane publikacje będzie można zakupić na Legimi.com o połowę taniej.

15.02.2013
18:06
10 bestsellerów Świata Książki za połowę ceny w Legimi. Tylko do niedzieli!
REKLAMA

Na pierwszy ogień warto zainteresować się kontrowersyjną biografią genialnego Ryszarda Kapuścińskiego, wieloletniego korespondenta z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej, autora choćby „Hebanu", czy „Wojny futbolowej”. Domosławski, autor biografii pt. „Kapuściński non-fiction” obnaża wiele tajemnic i odkrywa liczne słabości jednego z największych, polskich reporterów XX wieku. Warto przypomnieć, że wdowa po Ryszardzie Kapuścińskim próbowała sądownie zablokować publikację książki. Z tego powodu „Kapuściński non-fiction” nie pojawił się nakładem wydawnictwa Znak, które wycofało się z wydania biografii. Cena 14,96 zł.

REKLAMA

Kolejna wartościowa pozycja, to heroiczna historia o ludziach ocalałych z holocaustu we Lwowie. Czytelnicy portalu lubimyczytac.pl bardzo dobrze ocenili zebrane przez Roberta Marshalla wspomnienia (ponad dwieście komentarzy odbiorców). Plastyczny, obrazowy język "W kanałach Lwowa" a przede wszystkim olbrzymia ilość faktów o tragedii, która rozegrała się w dawnym, polskim mieście, zmuszą do głębokiego zastanowienia nad skalą ludzkiej niegodziwości i źródła z którego wypływa. Wnioski mogą być nieciekawe i bolesne. Trzeba jeszcze dodać, że na podstawie książki powstał film Agnieszki Holland, pt. „W ciemności”. Cena 13,46.

Dla przeciwwagi dobrze byłoby jeszcze sięgnąć po nieco lżejszą powieść kryminalną Michała Witkowskiego, której akcja toczy się nad brzegiem lodowatego, sinego, polskiego morza. Witowski to pisarz (jeszcze) młodego pokolenia (rocznik 75), autor opowiadań i powieści, w tym przetłumaczonej na dwadzieścia języków książki zatytułowanej „Lubiewo”. Witkowski był m.in. dwukrotnie nominowany do NIKE, jest też laureatem Nagrody Literackiej GDYNIA.

witkowski1
REKLAMA

Drwal” to przede wszystkim popis melancholijno-prześmiewczego stylu Witkowskiego i przemycone na kanwie powieści komentarze dotyczące aktualnych problemów społecznych i kulturowych. Osoby, które szukają oryginalnego poczucia humoru i niebanalnej lektury, a do tego mają dobre wspomnienia z polskiego wybrzeża, powinny natychmiast sięgnąć po tę książkę. Cena 15,97 zł.

Pozostałe pozycje do przejrzenia i zastanowienia się nad ewentualnym zakupem są dostępne tutaj. Właściwie wszystkie należałoby przygarnąć, na to jednak może w pewnym momencie zabraknąć środków finansowych. Szkoda trochę, że promocja trwa wyłącznie do niedzieli. No trudno.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA