REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

10 prawd, które poznasz dzięki "Jurassic World"

"Jurassic World" był jednym z bardziej oczekiwanych filmów tego roku, bo podobnie jak kilka innych głośnych produkcji, takich jak "Mad Max: Na drodze gniewu" czy "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" przenosi nas w przeszłość i budzi sentyment. Reboot "Parku Jurajskiego" okazał się produkcją całkiem udaną, choć mocno przewidywalną, familijną, z lekkim puszczeniem oka do widza. Oprócz dobrej zabawy "Jurassic World" skrywa w sobie także wiele prawd o życiu. Oto 10 najważniejszych (spoilery).

14.06.2015
19:17
10 prawd, które poznasz dzięki "Jurassic World"
REKLAMA
REKLAMA

Ucieczka i przebieżka w szpilkach to bułka z masłem

Goni cię skrzyżowanie t-reksa z raptorem? Na niebotycznie wysokich obcasach na pewno uda ci się przed nim zwiać. Kamienie, konary drzew, hasające wokół dinozaury tylko dodadzą powabu twojemu chodowi. Żadna prędkość nie powinna stanowić dla ciebie przeszkody, kiedy na nogach masz szpilki i jesteś ubrana w dopasowaną spódnicę. Wystarczy że rozepniesz koszulową bluzkę i automatycznie jesteś gotowa do podróży w stylu Indiany Jonesa. Oczywiście w szpilkach na stopach, które nigdy się nie łamią.

Starsze rodzeństwo ma zawsze głupsze pomysły niż młodsze

...bo starsze rodzeństwo podpuszcza i prowokuje do niebezpiecznych zachowań. To Zach nakłania młodszego brata, aby ci uciekli spod opieki młodej podwładnej ich ciotki, Claire. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że gdyby nie starsze rodzeństwo, nie byłoby przygód.

Facet nie powinien iść na randkę w szortach

chris pratt jurassi world

...powinien za to uratować swą wybrankę przed śmiercią z rąk (czy raczej z paszczy) dinozaura. Wtedy wszystko pójdzie jak z płatka. Trzeba jeszcze tylko wyglądać jak Chris Pratt.

Igranie z genetyką pozbawia życia wielu ludzi

Dinozaury wymarły przed pojawieniem się człowieka. Tak jest bezpieczniej.

Tragedia zjednuje rodzinę

jurassic world 1

Choćby rodzice się rozwodzili, siostry nie odzywały się do siebie często, a dzieci były niewdzięczne wszystko zmienia się w obliczu tragedii. Wspólny uścisk członków rodziny po niebezpiecznych wydarzeniach i wszystkie przewiny idą w niepamięć. O wyrzutach nie ma mowy. Przynajmniej przez najbliższy tydzień.

Bycie VIP-em nie upoważnia do łamania zasad

... chyba, że chcesz zginąć. A w twoim przypadku może się tak zdarzyć, bo nie jesteś bohaterem filmu, w którym wiadomo, że główni bohaterowie przeżyją, będą szczęśliwi, a ich życie odmieni się diametralnie w sposób pozytywny oraz sami przejdą niezwykłą metamorfozę. Gdyby Zach posłuchał komunikatu i swojego młodszego brata być może wcale nie doszłoby do tragedii takich rozmiarów. Och, wait... wtedy nie byłoby filmu.

Nie licz nigdy na dinozaury

indominus rex

Myślisz, że jesteś w stanie zapanować nad raptorami? Albo że zaprogramujesz je w taki sposób, aby pomogły ci... wygrać wojnę? Jeśli wyglądasz jak Chris Pratt prawdopodobnie w tę pierwszą bajkę wszyscy ci uwierzą. Wiedz jednak, że nie należy pokładać zaufania w czymś, czego do końca nie rozumiesz i co jest w stanie cię pożreć.

Skok może uratować ci tyłek. I życie

Jeśli widzisz wodę, skacz. Prawdopodobnie przełamanie strachu zagwarantuje ci kolejne kilkadziesiąt lat życia. Nieważne, czy umiesz pływać, czy nie. To i tak bezpieczniejsze

REKLAMA

Zapamiętuj rzeczy, których nauczyli cię starsi od ciebie

Nigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się umiejętność naprawy starego auta, której nauczył cię dziadek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA