REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Masz HBO GO w Plusie? Oto 10 mocnych seriali, dzięki którym przetrwasz jesienną nudę

HBO GO to zdecydowanie najlepsza platforma VOD dostępna na naszym rynku. Znajdziemy na niej nieprzebrane bogactwo filmów, w tym znakomitej klasyki oraz niedawnych premier, ale także - a może przede wszystkim - dziesiątki rewelacyjnych seriali. W wysokiej jakości, z polskimi napisami lub lektorem - wedle uznania, ze wszystkimi odcinkami w jednym miejscu. Za sprawą nowej oferty Plusa w prezencie możecie otrzymać dostęp do HBO GO na dwa miesiące. Dzięki temu uchronicie się przed jesienną nudą i nadrobić sporo znakomitych produkcji. Na początek proponujemy 10 wyjątkowych, mocnych i głośnych seriali.

16.09.2015
11:52
Masz HBO GO w Plusie? Oto 10 mocnych seriali, dzięki którym przetrwasz jesienną nudę
REKLAMA
REKLAMA

Klienci Plusa, którzy od 3 września podpiszą nową umowę lub przedłużą umowę w ofertach JA+ Abonament lub JA+ Internet LTE z abonamentem za min. 49,99 zł uzyskują możliwość korzystania z serwisu HBO GO przez dwa miesiące w prezencie. Po tym okresie mogą zrezygnować z usługi lub nadal z niej korzystać za dodatkową opłatą. Czy warto dać szansę HBO GO? Oto 10 argumentów, które powinno was przekonać.

Rodzina Soprano

rodzina soprano

Przeszło 50 nagród - w tym między innymi Złote Globy i Emmy - i 170 innych nominacji. Znakomite recenzje widzów i krytyków, wybitna obsada i opinia jednego z największych arcydzieł w historii telewizji. Tej produkcji po prostu nie wypada nie znać - "Rodzina Soprano" to definitywnie jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek powstały. Pasjonująca opowieść o bossie mafijnej rodziny, Tonym Soprano, usiłującym połączyć życie rodzinne z prowadzeniem działalności przestępczej. Chwalony za nowatorskie podejście do tematu mafii i realizm, z genialnie skonstruowanymi bohaterami, rewelacyjnym scenariuszem i pełen intrygującej symboliki, jest najbardziej popularnym programem telewizyjnym wszech czasów. Mocna, znakomicie napisana produkcja, która doczekała się aż sześciu sezonów, składających się w sumie z 86 odcinków, to świetna propozycja, od której proponuję zacząć swoją przygodę z HBO GO w Plusie. Nawet jeśli już ją widzieliście - to jedno z tych dzieł, które warto sobie od czasu do czasu odświeżyć i które tylko na tym zyskują.

Gomorra

gomorra

Pozostajemy w klimatach mafijnych, ale tym razem przenosimy się do Włoch. To tam bowiem rozgrywa się akcja serialu godnie kontynuującego spuściznę "Rodziny Soprano" - "Gomorry". Tytuł, całkiem słusznie, może przywodzić wam na myśl wydaną w 2006 roku książkę "Gomorra" Roberto Saviano, który w wyniku swojego dziennikarskiego śledztwa poświęconego kamorrze - tajnej włoskiej organizacji przestępczej - żyje z wydanym przez nią wyrokiem śmierci. Stworzona przez HBO produkcja to luźna adaptacja tej pozycji - opowieść o opanowanym przez mafię Neapolu, którym twardą ręką rządzi boss Pietro Sevastano. Gdy jednak nieoczekiwanie dla wszystkich trafia on do więzienia, rozpoczyna się bezwzględna walka o jego domenę. "Gomorra" to jeden z najlepszych - o ile po prostu nie najlepszy - serial, jaki powstał w 2014 roku. Dramatyczna, realistyczna i świetnie opowiedziana historia, która wciąga od pierwszego odcinka. Dotychczas ukazał się jedynie pierwszy sezon, jednak drugi jest już w trakcie realizacji.

Gra o tron

ned stark gra o tron

Nie ma chyba obecnie głośniejszego i bardziej popularnego serialu niż "Gra o tron". Najchętniej piracona produkcja w dziejach przez niektórych nazywana bywa też najbardziej kontrowersyjną. HBO, które nigdy nie oszczędzało widzom brutalnych i wulgarnych scen tutaj przeszło samo siebie, właściwie co odcinek serwując widzom przynajmniej jeden szokujący lub budzący oburzenie moment. Bezwzględne zabijanie ulubionych bohaterów, realistyczna przemoc, tortury, nagość, gwałty... Jest z czego wybierać. Jednak "Gra o tron" budzi zainteresowanie nie tylko ze względu na te elementy - ta ekranizacja sagi "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina jest jednocześnie najlepszą produkcją fantasy w historii telewizji, pełną mistrzowsko zrealizowanych scen i fantastycznych postaci. Jeśli chcesz być na czasie, nie masz wyjścia - musisz znać "Grę o tron".

Prawo ulicy

prawo ulicy hbo go

Kolejny klasyk, który nie tylko warto, co zwyczajnie wypada znać. Kolejna produkcja, która uchodzi za jedną z najlepszych w historii telewizji i bywa porównywana do dzieł Dickensa i Dostojewskiego. Bo choć to serial kryminalny, to jednocześnie opowiadający - w sposób ambitny i niepozbawiony głębi - o trudnych wyborach, moralnej degrengoladzie, istocie ludzkich działań i ludzkiej naturze. "Prawo ulicy" to hipnotyczna opowieść o wojnie policjantów z narkotykowymi bossami z doskonale nakreśloną psychologią postaci, perfekcyjnie zagrana i napisana. Twórcą tego serialu jest David Simon, pisarz i reporter policyjny - za sprawą jego doświadczenia ta historia jest autentyczna i przekonująca, nienagannie oddająca rzeczywistość, która nie jest przerysowana nawet w najdrobniejszym aspekcie.

Kompania braci

KompaniaBraci

Czyli "Szeregowiec Ryan" do kwadratu. Składający się z dziesięciu odcinków miniserial opowiadający o losach Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej, która dzięki swoim dokonaniom stała się legendarna. Serial stanowi szczegółowy i skrupulatny zapis jej poczynań na frontach II wojny światowej - jego fabuła powstała na podstawie książki autorstwa Stephena E. Ambrose'a, a warstwa fabularna uzupełniona została o wstawki o charakterze dokumentalnym w formie wypowiedzi weteranów. Nie jest to jednak produkcja historyczna - nade wszystko to bezkonkurencyjne, pasjonujące i trzymające w napięciu widowisko wojenne z oszałamiającymi scenami batalistycznymi, których - moim zdaniem - po dziś dzień nikomu nie udało się przebić.

Detektyw

true-detective-trailer-hbo

Dwa sezony, dwie zupełnie różne historie i bohaterowie, jedna cecha wspólna - niepowtarzalny klimat. Dla jednym "Detektyw" to serial wybitny, dla drugich - nudny i monotonny. Warto więc obejrzeć go choćby po to, by samodzielnie wyrobić sobie opinię o tej jednym z najczęściej komentowanych telewizyjnych produkcji ostatnich lat. Szanse trzeba dać jej koniecznie, bo jeśli nie odrzuci was dość powolne tempo narracji, otrzymacie rewelacyjną, mroczną i ponurą fabułę, genialnie skonstruowane postaci oraz bodaj najwybitniejsze aktorstwo w historii produkcji telewizyjnych. To, co w pierwszym sezonie zrobili Matthew McConaughey i Woody Harrelson to prawdziwy majstersztyk. "Detektyw" jest dla mnie jednym z najciekawszych i najoryginalniejszych seriali kryminalnych wszech czasów - albo rzuci was na kolana, albo utula do snu.

Rzym

Rome HBO DVD Polly Walker Kerry Condon Kevin McKidd Ray Stevenson James Purefoy

Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie "Rzym", takie produkcje jak "Gra o tron" czy "Spartacus" od Starz wyglądałyby zupełnie inaczej, jeśli w ogóle by powstały. Dla mnie to właśnie ten serial przetarł szlak dla większości innych kostiumowych i historycznych (lub quasi-historycznych) widowisk telewizyjnych. Jest w nim wszystko to, czym po sześciu latach od jego premiery zachwycali lub bulwersowali się widzowie ekranizacji prozy George'a R. R. Martina. Brutalne, a przy tym niesamowicie estetyczne walki, dosadny język i dużo pięknie zrealizowanych scen seksu. A do tego nie zapomniano o najważniejszym, czyli o wspaniałej historii, która zachwyca, ekscytuje, wzrusza i porywa. "Rzym" to pozycja nie tylko dla miłośników starożytnych klimatów, bowiem jego fabuła ma wymiar uniwersalny - to opowieść o ludzkich ambicjach i namiętnościach, którą koniecznie trzeba poznać.

Upadek

upadek the fall

Mroczny, trzymający w napięciu thriller kryminalny z bardzo dobrze zarysowanymi wątkami obyczajowymi. Jak mało który tego typu serial, "Upadek" stanowi niezwykle udaną próbę uchwycenia psychiki seryjnego zabójcy. To propozycja dla tych, którzy lubią zimne dreszcze przebiegające po plecach - sugestywny klimat, napięta atmosfera i fabuła pełna dramatyzmu czynią z niej bardzo wciągającą i intrygującą produkcję. Dość oklepana na pozór historia, w której policjantka stara się rozpracować metody działania mordercy grasującego w Belfaście, jest bardzo dobrze napisana i potrafi zaskoczyć. A do tego wszystkiego - świetna obsada. W "Upadku" występują między innymi Gillian Anderson, Jamie Dornan czy John Lynch.

Dom Grozy

dom grozy

Jeśli w jednym serialu pojawiają się takie postaci, jak doktor Victor Frankenstein, Dorian Gray czy Mina Harker, to pewne jest, że żaden miłośnik horroru nie może sobie odpuścić seansu. Tym bardziej, że oferuje on wiele więcej - przepiękną scenerię XIX-wiecznego Londynu, wyjątkowy, gotycki nastrój, wyśmienite aktorstwo (m. in. Eva Green, Timothy Dalton i Josh Hartnett) i wyborną, pokręconą fabułę. Jakby tego było mało, "Dom Grozy" obok dynamicznej akcji, oferuje też bardzo ciekawe spojrzenie na psychologię spłaszczonych nieco przez popkulturę bohaterów oraz horrorowych archetypów. No i oczywiście niesamowitą ścieżkę dźwiękową autorstwa genialnego Abla Korzeniowskiego.

Banshee

banshee 3 sezon

Idealna propozycja dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń i niewymuszonego humoru. Bezimienny skazaniec wychodzi z więzienia po 15 latach odsiadki. Chce dokonać zemsty na ludziach, przez których trafił za kratki. Przypadkiem trafia do małego miasteczka Banshee, którym rządzą korupcja oraz terror i - niezwykłym zbiegiem okoliczności - zostaje jego szeryfem. Głównego bohatera ściga przeszłość, a jednocześnie nie do końca potrafi się on odnaleźć w teraźniejszości. Mnóstwo przerysowanej przemocy, efektownych scen seksu, nieprzewidywalnej i zaskakującej akcji. A ponadto naprawdę niezwykły klimat, który potrafi oczarować. "Banshee" nie jest wyjątkowo popularnym serialem, a szkoda. Zdecydowanie warto dać mu szansę.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA