REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

100 lat historii Filipin w jednej minucie. Zobacz, jak zmieniał się kanon piękna

Na kanale Cut Video co jakiś czas możemy oglądać kolejne epizody poświęcone zmieniającym się przez wiek kanonom piękna. Cały czas czekam na odcinek poświęcony polskim kobietom albo tym z jakiegoś innego europejskiego kraju. Wciąż jednak króluje Ameryka i Azja. Tym razem twórcy wzięli na tapet 100 lat piękna w Filipinach. Ponownie nie zapomnieli o historii.

20.05.2015
14:45
100 lat historii Filipin w jednej minucie. Zobacz, jak zmieniał się kanon piękna
REKLAMA
REKLAMA

Te wideo pokazują świetne metamorfozy i możliwości makijażu, stylizacji, które całkowicie potrafią zmienić człowieka. Charakteryzatorzy mocno inspirowali się rzeczywistymi postaciami podczas przemian April, głównej bohaterki filmu. Jak słusznie zauważył BuzzFeed (tutaj także zobaczyć możemy zdjęcia), jej wygląd wzorowany jest na wizerunkach Filipinek z przeszłości (fotografie, malarstwo), kontekstem historycznym i społecznym, światopoglądowym.

REKLAMA

W większości filmów z tej serii, kobiety z ostatniego dziesięciolecia, czyli roku 2010, wyglądają podobnie. Zarówno te, które mieszkają na Filipinach, te które żyją w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Coraz bardziej wszyscy upodobniamy się do siebie, zacieramy różnice kulturowe i inspirujemy tym, co zachodnie. Kanon piękna ujednolica się i to także dobrze oddają wideo z serii "100 Years of Beauty". Trzeba przyznać, że podczas oglądania tego cyklu najbardziej jednak cieszy i ciekawi różnorodność.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA