REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

"12 miesięcy, tylko nie płacz proszę", czyli 2009 z Kazikiem

25-lecie Kultu, zmiany personalne w nim, mnóstwo koncertów Kultu, Buldoga, El Dupy, bycie producentem płyty "Kasia i Wojtek", gościnny występ na niej, no i oczywiście "Niepiosenki" i "Silny Kazik pod Wezwaniem". Miniony rok był dla Kazika Staszewskiego dość pracowity, zaś dla fanów interesujący. Jednak 2009 zapowiada się pod tym względem jeszcze ciekawiej.

11.03.2010
23:52
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

El Dupa

REKLAMA

Najprawdopodobniej już w styczniu ukaże się nowy singiel El Dupy - Moherowy Ninja. El Dupa to najbardziej szalony projekt z udziałem Kazika Staszewskiego, dlatego też nie będzie to singiel zwykły. Już sama zawartość kładzie na łopatki większość "normalnych" płyt - łącznie utworów będzie aż 28! Z czego kilka z nich to przeróbki tytułowego Moherowego Ninja. Za jedną odpowiedzialny będzie Vavamuffin. Oprócz tego kilka nowych kawałków, m.in. znana z koncertów Al Jazzera. Jakby komuś El Dupy było mało, to na styczeń planowana jest także trasa koncertowa, podczas której nagrana ma być "koncertówka". Póki co, żadnych informacji jeszcze nie ma, zaklepane są tylko dwa koncerty. Jeden 3 stycznia w Kwidzynie, drugi 8 w warszawskiej Stodole.

KNŻ

Na tę wiadomość czekał chyba każdy fan Kazika. KNŻ znowu wraca na scenę! I to w oryginalnym składzie - Kazik, Burza, Kwiatek, Goehs, no i oczywiście Litza. Pierwszy koncert po reaktywacji odbędzie się w Toruniu, w walentynki (14.02.2009, jakby ktoś nie kojarzył ;) ). Podobno biletów już nie ma, więc toruńska Od Nowa będzie zapełniona do ostatniego miejsca. Na całe szczęście 21 lutego KNŻ zawita do Wrocławia. Czy jakieś koncerty jeszcze będą? Tego dokładnie nie wiadomo. Kazik swego czasu wspominał, że jeśli już, to grać będą od czasu do czasu, żadnych większych tras, juwenaliów i tym podobnych. Jeżeli panowie poczują moc, możliwy jest jakiś nowy materiał. Ale to dopiero później, później.

Zapowiadać DVD Kaenżetu "Występ" to tak jak zapowiadać Duke Nukem Forever. Ukazać ma się już od dłuższego czasu, ale premiera ciągle jest przekładana. W grudniowym "Teraz Rocku" Kazik powiedział, że prace zatrzymały się na piosence "Jeszcze Polska" (kto ma płytę, szybko może sobie sprawdzić). Zanosi się na to, że raczej się nie posuną, więc pozostaje nam tylko czekać… na cud. Oby ten zdarzył się jeszcze w 2009.

Kult

Ostatnia płyta Kultu, Poligono Industrial, rozczarowała wszystkich, w tym nawet Kazika. Ale wtedy w Kulcie nie działo się najlepiej, panowie nie rozumieli się zbyt dobrze, czego efektem była słaba płyta. To już przeszłość, teraz w Kulcie nie ma Banana, jest dwóch nowych muzyków (Jarosław Ważny - puzon, Wojtek Jabłoński - gitara), atmosfera zdecydowanie się polepszyła, co widać na koncertach. Kazik o nowej płycie wypowiada się z entuzjazmem, jednak zespół nie chce się spieszyć. Concetrazion Gigantica ma być albumem dopieszczonym do ostatniej nutki. No i dobrze, jeżeli płyta będzie dobra, to warto było czekać. A jeżeli nie… będzie dobrze!

Jak już CG się ukaże, to całkiem prawdopodobny jest występ Kultu w "MTV Unplugged". Jeżeli ktoś nie wie, o co w tym wszystkim chodzi, już spieszę z wyjaśnieniem. Całość przedsięwzięcia polega na tym, że znane zespoły grają swoje hity, tyle że akustycznie, bez użycia prądu. W Polsce zdecydowała się na to Kayah i Hey, który wysoko ustawił poprzeczkę. Kiedy Kult będzie próbował ją strącić? Tak jak mówi Kazik, najpierw nowy materiał, dopiero potem koncert i płyta dla MTV.

Podobnie rzecz ma się z boxem, który zawierać ma wszystkie płyty i single Kultu. Wydawcą jest SP Records, więc, niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Oprócz płyt, w boxie znajdować ma się także album z fotografiami Kultu i DVD z teledyskami grupy. Zapowiada się smakowicie, ale czy w ogóle kiedyś się ukaże? Zobaczymy.

REKLAMA

To najciekawsze zapowiedzi związane z Kazikiem Staszewskim. Możliwe, że lider Kultu czymś nas jeszcze zaskoczy, wszak w planach jest jeszcze książka Wiesława Weissa o piosenkach Kultu, jednakże żadnych konkretnych informacji nie ma. Nie należy zapominać także o koncertach, których będzie przecież pełno. Zarówno Kultu, jak i Buldoga. A może i "piesek" szykuje jakiś nowy materiał? Byłoby niezwykle miło.

PS. Okładka nowego singla El Dupy dzięki uprzejmości serwisu staszewski.art.pl

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA