REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

20 najciekawszych filmów dokumentalnych za darmo w sieci! Z okazji urodzin Planete+

Z okazji dwudziestych urodzin kanału Planete+, powstała strona internetowa, na której można obejrzeć za darmo dwadzieścia najciekawszych filmów dokumentalnych wybranych spośród tych, które miały swoją emisję na antenie Planete+.

04.12.2016
11:07
20 najciekawszych filmów dokumentalnych za darmo w sieci!
REKLAMA
REKLAMA

Kanał Planete+ zadebiutował w Polsce 4 grudnia 1996 roku. Od tamtego czasu Planete stało się jednym z najważnieszych kanałów telewizyjnych prezentujących fascynujące filmy i serie dokumentalne z całego świata. Przez ostatnie 20 lat mogliśmy podziwiać dziką przyrodę; poznać technologie przyszłości oraz wielkie odkrycia naukowe i techniczne sprzed wieków. Planete to także świetne serie przybliżające historię oraz najbardziej znamienite postaci naszego globu.

Teraz, z okazji 20 urodzin stacji wystartowała strona www, na której kompletnie za darmo (jako prezent dla widzów obecnych oraz nowych) dostępne są najciekawsze dokumenty jakie emitowane były w Planete na przestrzeni dwóch dekad.

Tematyka filmów w pełni odzwierciedla profil stacji, a więc jest tak różnorodna jak to tylko możliwe.

Pośród dostępnych on-line filmów znajdziemy np. takie filmy jak "Wyspa kanibali" opowiadający o tytułowej wyspie na Syberii, gdzie w pierwszej połowie XX wieku rozpowszechniał się kanibalizm. "Kobiety III Rzeszy" to z kolei dokument o skomplikowanych relacjach Adolfa Hitera z kobietami. Z tematyki II wojny światowej można obejrzeć film "Czarne słońce Hiroszimy" odsłaniający szokującą prawdę o bobardowaniu Hiroszimy i Nagasaki.

REKLAMA

Z trochę lżejszych tematów, fanów reggae z pewnością zainteresuje film "Pierwszy rasta" opowiadający o narodzinach ruchu rastafarian. Jeszcze bliżej muzyki jest dokument "Lemmy", czyli filmowa biografia życia i kariery Lemmy'ego Kilmistera - pioniera i ikony heavy metalu, charyzmatycznego lidera zespołu Motörhead. Z kolei dla fanów kina nie lada gratką może się okazać świetny dokument "Sam Peckinpah", przybliżający życie i twórczość jednego z najlepszych reżyserów w historii kina, twórcy m.in. kultowej "Dzikiej bandy".

Pełną listę filmów gotowych do obejrzenia znajdziecie pod adresem: www.planeteplus.pl/20lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA