REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film 22 lipca obejrzymy nie tylko na Netfliksie. Obraz trafi do polskich kin

Wybrane produkcje z wytwórni Netflix wielokrotne już pojawiały się w amerykańskich kinach, z różnych względów. W Polsce nikt sobie jednak nie zawracał tym głowy. Aż do teraz. Znamy kinową datę premiery filmu 22 lipca.

06.09.2018
16:08
22 lipca netflix
REKLAMA
REKLAMA

Jak obejrzeć film Netflix Original? Pytanie wydawać by się mogło głupie – oczywiście, że wyłącznie w ramach usługi Netflix, nie licząc pirackich źródeł. Na tym przecież polega cała idea originalsów, czyli produkcji mających zachęcić konsumentów do kupienia stosownego abonamentu. Na Zachodzie od tej reguły zdarzały się jednak wyjątki.

Wybrane filmy bywały dostępne w kinach z różnych powodów. Czy to z uwagi na przepisy przyznających branżowe nagrody organizacji, czy też ze względów marketingowych. Polska nie jest jednak istotnym komercyjnie rynkiem, więc do tej pory tego typu wydarzenia nas omijały. No właśnie, do tej pory.

Film 22 lipca pojawi się w usłudze Netflix oraz w polskich kinach. Znamy datę premiery.

22 lipca to film oparty na faktach. Jego autorem jest Paul Greengrass – możecie go znać z innych pełnometrażowych i inspirowanych prawdziwymi historiami produkcji, takich jak Kapitan Phillips czy Lot 93. Tytułowy 22 lipca to dzień wielkiej tragedii dla norweskiego narodu. 22 lipca 2011 r. prawicowy ekstremista Anders Breivik zdetonował w Oslo bombę, po czym dokonał masakry na obozie dla nastolatków. Ma na swoim koncie 77 ofiar.

Film próbuje odtworzyć te wydarzenia, przedstawiając je z perspektywy jednej z ocalałych osób. Zobaczymy w nim nie tylko samą tragedię, ale również i następstwa zbrodni Breivika. W tym swoistą terapię psychologiczną dla norweskiego narodu oraz jego próbę otrząśnięcia się po tych dramatycznych wydarzeniach.

REKLAMA

W filmie występują Anders Danielsen Lie, Jon Øigarden, Jonas Strand Gravli, Maria Bock, Thorbjørn Harr, Ola G. Furuseth, Seda Witt oraz Isak Bakli Aglen. Greengrass zajął się nie tylko reżyserią, ale również i scenariuszem produkcji.

22 lipca pojawi się w polskich kinach 12 października. Będzie też dostępny w ramach usługi Netflix od 10 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA