REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Historia Tomasza Komedy na dużym ekranie. Mamy pierwszy zwiastun „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy”

Niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo Tomasz Komenda stał się medialnym bohaterem w 2018 roku, gdy po prawie dwóch dekadach w więzieniu sąd uznał jego niewinność. Od tej pory mężczyzna próbuje wrócić do normalnego życia. Już wkrótce do kin trafi film o jego życiu pt. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Kiedy premiera?

05.03.2020
13:15
Zwiastun i data premiery filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa Tomasza Komendy, okoliczności śmierci Małgorzaty Kwiatkowskiej i długa lista nieprawidłowości popełnionych w trakcie śledztwa przez organy ścigania zostały w ostatnich latach z dużą dokładnością opisane przez media. Trwająca aż 18 lat odsiadka niewinnego człowieka, który nigdy nie powinien był się znaleźć na ławie oskarżonych, poruszyła serca wielu Polaków i stała się symbolem słabości naszego systemu sprawiedliwości.

Nie powinno więc dziwić, że wytwórnia Kino Świat i telewizja TVN postanowiły przenieść tę historię na duży ekran w formie dramatu sensacyjnego z elementami obyczajowymi. Za reżyserię projektu odpowiada Jan Holoubek, dla którego będzie to pełnometrażowy debiut fabularny. Fani dobrego kina nie powinni mieć jednak obaw, czy udźwignie on tę historię. Mowa bowiem o doświadczonym autorze scenariuszy i zdjęć, który współtworzył takie seriale jak „Rojst” i „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.

Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” dostał właśnie pierwszy zwiastun, który skupia się na pokazaniu relacji bohatera z rodziną i najbliższymi.

Nie brakuje tu też jednak poruszających ujęć z brutalnego przesłuchania i pokazującego Komendę już za kratami Zakładu Karnego w Strzelinie. Główną rolę w produkcji zagrał Piotr Trojan („Chce się żyć”, „Pułapka”), a w postać matki bohatera wcieliła się Agata Kulesza. W obsadzie produkcji, do której scenariusz napisał Andrzej Gołda, znaleźli się również: Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Zdjęcia do produkcji powstawały na terenie Wrocławia, Warszawy i okolic, a także Wałbrzycha i Zabrza, a za ich wykonanie odpowiadał Bartłomiej Kaczmarek. Projekt powstał przy wsparciu i zaangażowaniu Tomasza Komendy oraz jego rodziny.

REKLAMA

Premiera filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” została wyznaczona na 18 września 2020 roku.

*Autorem zdjęcia tytułowego jest Robert Pałka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA