REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Muzyka

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dzisiaj. Gdzie go obejrzeć i gdzie wybrać się na koncert?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedna z najważniejszych prywatnych inicjatyw charytatywnych. Już dziś odbędzie się 27. finał wydarzenia, podczas którego ogłoszona zostanie zebrana kwota. Nie zabraknie też koncertów, pokazów i artystycznych występów. Gdzie oglądać finał WOŚP?

13.01.2019
9:00
wośp 2019 koncerty
REKLAMA
REKLAMA

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat jest najważniejszym wydarzeniem stycznia dla setek wolontariuszy oraz osób chcących wesprzeć chorych i potrzebujących. Twórca inicjatywy, Jerzy Owsiak, ma równie wielu zwolenników, co przeciwników, ale nie sposób podważać jego wkładu w skuteczne działanie polskiej służby zdrowia. Jak podkreśla oficjalna strona WOŚP, zebrane w tegorocznej akcji pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Zakupione zostaną dla nich rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. Dlatego wolontariusze wspierający akcję będą wytężali wysiłki, żeby po raz kolejny pobić rekord zebranych pieniędzy.

WOŚP 2019 - gdzie obejrzeć?

Transmisję z ostatniego dnia zbiórki obejrzeć będzie można na kilku platformach. Warszawski koncert będzie w całości transmitowany na YouTubie, podobnie jak studio 27. finału. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie także dostępna w telewizji na kanałach TVN i TTV. O wybranych godzinach stacje te będą pokazywały zmagania wolontariuszy, relacjonowały postępy w zbiórce i pokazywały najważniejsze wydarzenia związane z finałem. Początek relacji w TTV o godzinie 9:45, kolejne wejścia na antenę nastąpią o 10:05, 13:00, 15:45, 16:05, 17:45, 18:05, 19:45, 20:15 i 20:30. W telewizji TVN relacje z finału pojawią się o 12:30, 13:55, 16:20, 18:40, 19:45 oraz 22:35.

Warto pamiętać, że niemal w każdym mieście świętującym 27. finał o godzinie 20:00 nastąpi przerwa na happening „Światełko do Nieba”. Wszystkie osoby, którym bliska jest idea pomagania proszone są o wysyłanie w stronę nieboskłonu światła w postaci latarki, zapałki, świeczki czy laserów lub sztucznych ogni. Z tej ostatniej metody coraz częściej rezygnują duże miasta, które z uwagi na dobrostan zwierząt przerzucają się na pokazy pozbawione huku.

Jak co roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają także celebryci, artyści i sportowcy. W sprawę zaangażował się także Dawid Podsiadło. Muzyk oddał na licytację słynny kiosk, gdzie sprzedawał swoje płyty. Twórcy akcji zarazem jak zawsze dopilnowali, żeby oprócz szczytnego celu w 27. finale WOŚP-u liczyła się także zabawa. Dlatego w całej Polsce odbędą się koncerty i wydarzenia kulturalne, w których będą mogli wziąć udział zainteresowani. Więcej informacji o wydarzeniu i szczegółach zbiórki na oficjalnej stronie internetowej fundacji.

Tu obejrzysz 27. finał WOŚP w internecie:

WOŚP 2019 koncerty - najciekawsze wydarzenia:

Białystok

Na dobry początek dnia białostocczanie będą mogli wziąć udział w Biegu „Policz się z cukrzycą”. Miłośnicy starej motoryzacji będą mogli z kolei za darmo wejść do Muzeum na Węglowej. WOŚP wesprą także morsy, którzy oprócz zbierania pieniędzy do puszek umilą sobie dzień wejściem do zimnej wody. Nie zabraknie także koncertów. W Białymstoku wystąpią 13 w samo południe, Sidney Polak, Nowator oraz szereg innych zespołów.

Bydgoszcz

Bydgoszcz oferuje z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwarty trening bokserski, granie w Muzeum Konsol i Gier Wideo Prehistoria.pl, przyjacielski mecz lokalnych drużyn hokeja oraz różne taneczne warsztaty. Oprócz tego tu również zostanie zorganizowany koncert dla mieszkańców. Na scenie wystąpią Let's Get Chunky, Bzyk i Sztajemka i BydziaComBand.

Gdańsk

Gdański koncert rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa około sześć godzin. Na scenie zaprezentują się m.in. Reggaeside, Blue Cafe oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Podobnie jak wielu innych dużych miastach, tu również pokaz fajerwerków zostanie zastąpiony bezhukową pirotechnikę sceniczną. Urząd Miasta zachęca także gdańszczan do korzystania z szerokiego wyboru potraw dostępnych tego dnia w specjalnej strefie gastronomicznej.

Gorzów Wielkopolski

Zabawa w Gorzowie toczyć się będzie na dwóch scenach: na Kwadracie i przy Galerii Manhattan. W pierwszej z lokacji gwiazdą dnia będzie zespół Golden Life. Oprócz niego w mieście pojawią się Emilia Komas, The Radioactive, Szkoła Muzyczna Huberta Zbiorczyka. W Galerii Manhattan zagrają za to Black End, Bartek Wrona, Endrju i Mejk.

Katowice

Gros wydarzeń związanych z 27. finałem WOŚP w Katowicach będzie odbywać się na terenie rynku. Wystąpią Aiselis, A.Y.A., a także Gutek i gwiazdy wieczoru - zespół Lipali. Organizatorzy wydarzenia nie zapominają o najmłodszych. Na miejscu będą dostępne animatorki dla dzieci, pojawi się też grupa morsów i członkowie ochotniczej straży pożarnej wraz z psami tropiącymi.

Kielce

W Kielcach wydarzenia związane z 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą się odbywać w kilku różnych lokalizacjach, dlatego warto zawczasu sprawdzić, gdzie najbardziej warto się wybrać. W Galerii Korona już w sobotę odbędzie się darmowy występ zespołu Afromental. Z kolei odwiedzających Galerię Echo czeka koncert Piotra Resteckiego i pokaz laserów. W Kieleckim Centrum Kultury odbywać się będą rozmaite atrakcje taneczne. A na rynku miejskim kielczan czekają atrakcje sportowe, zumba i muzyczne popisy Marka Buckiego i Maksymiliana Chaby.

Kraków

W przeddzień finału w krakowskim klubie Zaścianek wystąpią kapele znane z mocnego brzmienia: The Sixpounder, Void of Sympathy, Vane i HellHaven. W sobotę odbędzie się też otwarta licytacja przedmiotów, z której dochody zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze. 13 stycznia w Krakowie na Rynku Głównym zagrają za to Sonbird, Wiewiórka na drzewie czy Abradab. Do byłej stolicy powinni się wybrać także wielbiciele planszówek, bo odbędzie się tam aukcja przedmiotów związanych z tą formą spędzania wolnego czasu.

Lublin

Finał w stolicy Lubelszczyzny odbędzie się tym razem w dwóch nowych lokalizacjach: Galerii Labirynt i Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. W obu miejscach odbywać się będą pokazy artystyczne i taneczne, a także gotowanie tradycyjnych lubelskich potraw i pokazy służb mundurowych. Koncert dadzą przede wszystkim lokalne zespoły: Spring Rolls, Tipsy Train, Dr Gree oraz Pasażer.

Łódź

W sobotę rozpoczną się atrakcje związane z finałem WOŚP w stolicy województwa łódzkiego. Na zorganizowanej licytacji będzie można zdobyć choćby przedmioty przekazane przez Piotra Pustelnika, Małgorzatę Niemczyk i Krzysztofa Kwiatkowskiego. Licytacjom będą towarzyszyć występy tancerzy z Egurrola Dance Studio oraz stanowisko Virtual House z kilkoma parami gogli VR. Na rynku Manufaktury wystąpią m.in. Yogo, Normalsi czy zamykający dzień Enej.

Mysłowice

W Mysłowicach będzie przede wszystkim tanecznie, co nie znaczy że nudnie. Pokazy i warsztaty taneczne zorganizują grupy Teatr Tańca Dyemotion, StageART Dance Studio, OhanaART, AkukuART oraz Teatr Tańca CONTEMPO. Na początek dnia odbędzie się także mecz piłkarski Reprezentacji Miasta Mysłowice kontra Drużyny Sportowców Śląskich.

Opole

Zbiórce WOŚP w Opolu będą towarzyszyć konkursy, koncerty, biegi, spektakle i wiele innych atrakcji. Tutaj również w niedzielny poranek odbędzie się Bieg „Policz się z cukrzycą”. Później będzie próba bicia rekordu osób tańczących jednocześnie zumbę oraz spektakle w miejscowych teatrach. Od 14 do 22 na rynku potrwa zabawa związana z koncertami. Na scenie pojawią się zespoły 1One i LOREM.

Poznań

Darmowe koncerty w Poznaniu będą się odbywały przez całą niedzielę. Pierwsza seria występów w godzinach 10-16 odbędzie się na placu Mickiewicza. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. Negative, Spontaniczna Grupa Muzyczna oraz Arktyka. Wtedy również będą się odbywały przeróżne licytacje. Druga transza występów muzycznych potrwa od 16:15 przed Centrum Kultury Zamek. Gwiazdą wieczoru będzie duet Łona i Webber.

Radom

W Radomiu będzie zgodnie z miejską tradycją na rockowo. Koncerty dadzą miejscowe kapele: JMS, Mistrz i Małgorzata i Cichosza. Gwiazdą wieczoru będzie Reni Jusis. Licytacja na rzecz WOŚP odbędzie się w tym roku wyjątkowo dzień przed wydarzeniem, w sobotę o godzinie 20:00. Do zdobycia będzie choćby szkic do obrazu Jacka Malczewskiego „Melancholia”.

Rzeszów

Na rynku w stolicy Podkarpacia pojawi się wiele muzycznych gwiazd z najwyższej półki. W trakcie oficjalnego koncertu dla mieszkańców zagrają Marta Zalewska, Izabela Trojanowska oraz zespoły Rezerwat i Dżem. W Rzeszowie będzie można również przelecieć się balonem lub przejechać się na quadach oraz konno. Dodatkowe atrakcje zostaną zorganizowane w ramach podziemnej trasy turystycznej.

Szczecin

Tegoroczny finał w Szczecinie odbędzie się na popularnej Łasztowni. Wśród zapowiadanych artystów znajdziemy zespoły Konkret (Łukasz Ostrowski), Afrik, LUKI i Afrosamba. W szczecińskiej kawiarence scenicznej odbędą się spotkania ze sportowcami: Agnieszką Szypulec, Mariusz Podkalickim, Kamilem Serafinem i Marcinem Zielińskim. Wystawiona zostanie także ekspozycja pojazdów wyścigowych i należących do służb mundurowych.

Toruń

Część imprez związanych z 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym mieście już w sobotę, 12 stycznia. Na początek dojdzie do pojedynku wioślarskiego między kilkoma ekipami z regionu. Zostanie także zorganizowana Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. W niedzielę mieszkańcy miasta będą z kolei próbowali pobić rekord w tworzeniu największego piernikowego serca. Odbędzie się też koncert, podczas którego wystąpią Atem, Avtomat, Małpa, Manchester i Kobranocka

Wrocław

W stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie koncertów i wydarzeń na wolnym powietrzu. Zainteresowani powinni być przede wszystkim fani Acid Drinkers, Tymona Tymańskiego, Alicji Janosz i grupy BeMy, bo to właśnie oni będą występować występować w niedzielę. Jak wiadomo Wrocław to miasto krasnali, dlatego w ramach akcji #krasnalniepodległy w lot balonem stratosferycznym wybierze się jeden z nich. Niesione przez niego złote serce zostanie wylicytowane na aukcji WOŚP-u. Start o godzinie 10:00.

Warszawa

Ponownie centrum finału odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. To właśnie tam odbędzie się główny finałowy koncert, a Jerzy Owsiak ogłosi wyniki tegorocznej zbiórki. Swoje stoiska będą w pobliżu PKiN miały m.in. Dawtona, Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Kemon, Dorigami i Manufaktura Cukierków. Przez cały dzień będą się też odbywały występy na scenie.

REKLAMA

Pełna lista koncertów w stolicy:

13:35 – Rozgrzewka
13:55 – Start biegu "Policz się z cukrzycą"
14:00 – Zumba
14:30 – The Sixpounder
15:00 – HLA4TRANSPLANT
15:30 – Snowman
16:00 – Hope
16:35 – Carrantuohill
17:10 – Tabu
17:45 – Booze & Glory
18:20 – Witek Muzyk Ulicy
18:55 – Margaret
19:30 – Zalewski
20:00 – Światełko do nieba
20:05 – Lao Che
20:40 – Bokka
21:10 – Dr Misio
21:40 – Nocny Kochanek

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA