REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy
  4. Seriale
  5. Dzieje się

Dziś dodatkowy dzień roku. Jak warto go spędzić? Podpowiadamy

Tym razem 29 lutego, dodatkowy dzień w roku przestępnym wypada w sobotę. To dobra okazja, aby chwilę odpocząć i zabrać się za coś, co zawsze odkładamy „na później”. Niech 29 lutego będzie właśnie tym momentem.

29.02.2020
12:00
Kalendarz
REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowy dzień jest zachętą, byśmy wreszcie mogli wyrwać się z trybików dnia codziennego i odpocząć od natłoku otaczających nas bodźców. W końcu żyjemy w czasach przesycenia informacyjnego, co nie wpływa zbyt dobrze na nasze samopoczucie.

Netflix - listy Top10

Paradoksalnie prowadzi też do zjawiska, znanego jako FOMO. Fear of Missing Out, czyli strach przed tym, że coś nas omija. O tym problemie pisał ostatnio nasz redakcyjny kolega:

w natłoku nowości brakuje czasu, aby przystanąć na chwilę. Przeanalizować, co właśnie się widziało albo przeczytało.

Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi rok 2020, który jako rok przestępny oferuje nam bonusowy dzień. Całkowicie za darmo. Warto więc wykorzystać tę okazję i zrobić wreszcie coś, za co nie mogliśmy zebrać się od dłuższego czasu.

Oto kilka z naszych propozycji:

Przejrzyj swoją bibliotekę filmów i seriali „do obejrzenia” i rzeczywiście obejrzyj któryś z nich.

Każdy z nas zna ten stan. Przeglądając biblioteki serwisów VOD widzimy ciekawą produkcję, którą chętnie byśmy obejrzeli. Tyle, że niekoniecznie dokładnie w tym momencie, dzisiaj. Tytuł trafia więc na listę „do obejrzenia”. I zostaje tam na słodkie „później”, które nigdy nie nadchodzi. Dzisiaj może być więc właśnie ta chwila, by odhaczyć któryś z odkładanych na później tytułów.

Sięgnij wreszcie po ulubioną książkę i spędź dzień w fotelu z kubkiem kawy bądź herbaty.

Jak typowa „jesieniara”. W końcu piękną jesień mamy tej zimy, wszystko będzie więc na swoim miejscu.

Jesieniara

W pogoni za nowościami, zapominamy czasem przystanąć i pomyśleć dokładniej o tym, co właśnie przeczytaliśmy. Może warto więc wrócić do swojego ulubionego tytułu z dzieciństwa i zobaczyć, jak zmieniło się nasze podejście do dzieła, które tak mocno trzymamy w swoich sercach? Na co dzień nie mamy zwykle na to czasu.

Wybierz coś z klasyki kina.

W Internecie pełno jest list 100 (bądź 1000) najlepszych produkcji filmowych wszech czasów. Może to dobry moment, by nadrobić jakiś klasyczny film, o którym wszyscy mówią z rozrzewnieniem, a my jeszcze go nie widzieliśmy?

Czarnobyl – kadr z serialu

29 lutego wydaje się też świetną okazją, aby wkręcić się w miniseriale.

W minionym roku to właśnie ta forma rozrywki zawładnęła zbiorową wyobraźnią odbiorców. Wszystko za sprawą doskonałej produkcji „Czarnobyl”, która opowiadała o katastrofie reaktora nuklearnego w angażujący i stale trzymający w napięciu sposób. 29 lutego to dobry moment, aby zobaczyć najciekawsze tytuły, jeśli jeszcze nie mieliście szansy się z nimi zapoznać. Podpowiadamy, które z miniseriali warto odpalić w pierwszej kolejności.

Idź na spacer.

Wiadomo, ruch to zdrowie, ale nie zawsze w codziennym natłoku obowiązków mamy szansę po prostu pospacerować po okolicy, rozmyślając o wszystkim i o niczym. Od czego jednak jest nasz bonusowy dzień? Wybierz się dzisiaj na spacer, przejażdżkę rowerem bądź basen, a na pewno jutro poczujesz się znacznie lepiej. Ruch to zdrowie, a endorfiny to hormony szczęścia. Poczuj więc radość z przebywania na świeżym powietrzu.

29 luty – co robić?

Albo po prostu… idź na imprezę.

Na terenie całego kraju organizowane są dziś różnorodne imprezy tematyczne, wykorzystujące motyw dodatkowego dnia. Być może to dobra okazja do wyjścia z domu i przetańczenia nocy w rytm ulubionych hitów?

Spotkaj się z kimś, z kim nigdy nie masz czasu się zobaczyć.

Wiele osób narzeka na to, że tęskni za czasami, gdy można było wpaść do kogoś spontanicznie, aby porozmawiać i wspólnie napić się jakiegoś dobrego trunku. Inni przejmują się tym, że nie mają czasu spotkać się ze znajomymi z powodu złej synchronizacji kalendarzy. Zadzwoń więc dziś do kogoś znajomego i zaproponuj spontaniczne spotkanie.

REKLAMA

Być może właśnie dziś jest ten dzień, kiedy uda się znaleźć chwilę wolnego, aby przegadać godziny w miłym towarzystwie.

Czegokolwiek nie wybierzesz (a propozycji jest znacznie więcej niż tych kilka, które właśnie przytoczyłem) pamiętaj, by dobrze się przy tym bawić.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA