REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. Dzieje się

Dziś dodatkowy dzień roku. Jak warto go spędzić? Podpowiadamy

Tym razem 29 lutego, dodatkowy dzień w roku przestępnym wypada w sobotę. To dobra okazja, aby chwilę odpocząć i zabrać się za coś, co zawsze odkładamy „na później”. Niech 29 lutego będzie właśnie tym momentem.

29.02.2020
12:00
Kalendarz
REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowy dzień jest zachętą, byśmy wreszcie mogli wyrwać się z trybików dnia codziennego i odpocząć od natłoku otaczających nas bodźców. W końcu żyjemy w czasach przesycenia informacyjnego, co nie wpływa zbyt dobrze na nasze samopoczucie.

Netflix - listy Top10

Paradoksalnie prowadzi też do zjawiska, znanego jako FOMO. Fear of Missing Out, czyli strach przed tym, że coś nas omija. O tym problemie pisał ostatnio nasz redakcyjny kolega:

w natłoku nowości brakuje czasu, aby przystanąć na chwilę. Przeanalizować, co właśnie się widziało albo przeczytało.

Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi rok 2020, który jako rok przestępny oferuje nam bonusowy dzień. Całkowicie za darmo. Warto więc wykorzystać tę okazję i zrobić wreszcie coś, za co nie mogliśmy zebrać się od dłuższego czasu.

Oto kilka z naszych propozycji:

Przejrzyj swoją bibliotekę filmów i seriali „do obejrzenia” i rzeczywiście obejrzyj któryś z nich.

Każdy z nas zna ten stan. Przeglądając biblioteki serwisów VOD widzimy ciekawą produkcję, którą chętnie byśmy obejrzeli. Tyle, że niekoniecznie dokładnie w tym momencie, dzisiaj. Tytuł trafia więc na listę „do obejrzenia”. I zostaje tam na słodkie „później”, które nigdy nie nadchodzi. Dzisiaj może być więc właśnie ta chwila, by odhaczyć któryś z odkładanych na później tytułów.

Sięgnij wreszcie po ulubioną książkę i spędź dzień w fotelu z kubkiem kawy bądź herbaty.

Jak typowa „jesieniara”. W końcu piękną jesień mamy tej zimy, wszystko będzie więc na swoim miejscu.

Jesieniara

W pogoni za nowościami, zapominamy czasem przystanąć i pomyśleć dokładniej o tym, co właśnie przeczytaliśmy. Może warto więc wrócić do swojego ulubionego tytułu z dzieciństwa i zobaczyć, jak zmieniło się nasze podejście do dzieła, które tak mocno trzymamy w swoich sercach? Na co dzień nie mamy zwykle na to czasu.

Wybierz coś z klasyki kina.

W Internecie pełno jest list 100 (bądź 1000) najlepszych produkcji filmowych wszech czasów. Może to dobry moment, by nadrobić jakiś klasyczny film, o którym wszyscy mówią z rozrzewnieniem, a my jeszcze go nie widzieliśmy?

Czarnobyl – kadr z serialu

29 lutego wydaje się też świetną okazją, aby wkręcić się w miniseriale.

W minionym roku to właśnie ta forma rozrywki zawładnęła zbiorową wyobraźnią odbiorców. Wszystko za sprawą doskonałej produkcji „Czarnobyl”, która opowiadała o katastrofie reaktora nuklearnego w angażujący i stale trzymający w napięciu sposób. 29 lutego to dobry moment, aby zobaczyć najciekawsze tytuły, jeśli jeszcze nie mieliście szansy się z nimi zapoznać. Podpowiadamy, które z miniseriali warto odpalić w pierwszej kolejności.

Idź na spacer.

Wiadomo, ruch to zdrowie, ale nie zawsze w codziennym natłoku obowiązków mamy szansę po prostu pospacerować po okolicy, rozmyślając o wszystkim i o niczym. Od czego jednak jest nasz bonusowy dzień? Wybierz się dzisiaj na spacer, przejażdżkę rowerem bądź basen, a na pewno jutro poczujesz się znacznie lepiej. Ruch to zdrowie, a endorfiny to hormony szczęścia. Poczuj więc radość z przebywania na świeżym powietrzu.

29 luty – co robić?

Albo po prostu… idź na imprezę.

Na terenie całego kraju organizowane są dziś różnorodne imprezy tematyczne, wykorzystujące motyw dodatkowego dnia. Być może to dobra okazja do wyjścia z domu i przetańczenia nocy w rytm ulubionych hitów?

Spotkaj się z kimś, z kim nigdy nie masz czasu się zobaczyć.

Wiele osób narzeka na to, że tęskni za czasami, gdy można było wpaść do kogoś spontanicznie, aby porozmawiać i wspólnie napić się jakiegoś dobrego trunku. Inni przejmują się tym, że nie mają czasu spotkać się ze znajomymi z powodu złej synchronizacji kalendarzy. Zadzwoń więc dziś do kogoś znajomego i zaproponuj spontaniczne spotkanie.

REKLAMA

Być może właśnie dziś jest ten dzień, kiedy uda się znaleźć chwilę wolnego, aby przegadać godziny w miłym towarzystwie.

Czegokolwiek nie wybierzesz (a propozycji jest znacznie więcej niż tych kilka, które właśnie przytoczyłem) pamiętaj, by dobrze się przy tym bawić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA