REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

3. sezon Riverdale od dziś w serwisie Netflix. Nowe odcinki mają przypominać serial True Detective

Riverdale powrócił z 3. sezonem na Netfliksa. Dziś premiera pierwszego odcinka nowej serii, która ma się różnić od poprzedniej, zresztą podobnie jak dwa dotychczasowe sezony odbiegały wizją od siebie.

11.10.2018
12:44
3 sezon riverdale na Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy Riverdale chcą eksperymentować. Każdy sezon teen drama opartej o komiksy z serii Archie Comics ma mieć nieco inny charakter. 1. seria - udana, czego nie można powiedzieć o drugiej - był opowieścią kryminalną. Widzowie na całym świecie wraz z bohaterami próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: kto zabił Jasona Blossoma? W 2. sezonie Riverdale zmienił swój klimat i dostał dwa razy więcej odcinków. Fabułę tej serii można już niestety porównać do slashera klasy B z wątkami mafijnymi. Riverdale stał się chaotyczny, twórcy stworzyli mało strawną mieszankę wielu wątków, między którymi próżno nierzadko było szukać związku przyczynowo-skutkowego.

Bardzo dobry serial dla młodzieży zmienił się nie do poznania.

teen drama class="wp-image-164385"

3. sezon Riverdale również ma być inny.

Według showrunnera produkcji, Roberto Aguirre-Sacasy, nowy sezon serialu przypominać ma... True Detective. I może byłabym w to w stanie uwierzyć, gdyby nie fakt, że widziałam 2. serię, którą - uwaga - twórca serialu porównuje do filmu Zodiak, tylko rozgrywającym się w małym mieście. Podziwiam ambicje i zadowolenie z własnej pracy, ale jeśli 2. sezon Riverdale jest podobny do dzieła Davida Finchera, to zaczynam powątpiewać w wagę słów osób zaangażowanych w powstawanie serialu dla CW. 1. seria przywodziła na myśl stare Twin Peaks i to stanowiło o sile Riverdale. „Dwójka” obok Zodiaka nawet nie stała. Czy 3. sezon będzie podobny do True Detective? Śmiem wątpić, chyba, że by takich porównań można było użyć, wystarczy zafundować publice nową zagadkę kryminalną i okrasić ją jakimiś mistycznymi wydarzeniami i specyficznymi rytuałami. Te mają się bowiem w nowych epizodach pojawić.

W 3. sezonie dostaniemy nie tylko nową historię, ale i nowe postacie.

REKLAMA

Poznamy w końcu mamę i siostrę Jugheada. W rodzicielkę głównego bohatera wcieliła się Gina Gershon, znana m.in z filmu Showgirls. Siostrę Juga zagra z kolei młodziutka aktorka Trinity Likins.

Serial Riverdale zobaczysz w serwisie Netflix. Pierwszy odcinek 3. sezonu dostępny jest od dziś, kolejne epizody będą ukazywały się co tydzień. Dostaniemy dwadzieścia dwa odcinki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA