REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO szykuje kolejny hit. Obejrzycie fenomenalny zwiastun hiszpańskiego serialu grozy – „30 srebrników”

Polscy widzowie wyjątkowo uwielbiają horrory i hiszpańskie seriale. Nie ma więc wątpliwości, że w listopadzie czeka ich ze strony HBO prawdziwa gratka. To wtedy zadebiutuje bowiem „30 srebrników”, czyli nowa produkcja grozy od Alexa de la Iglesii. Mamy już premierowy zwiastun serialu.

15.10.2020
12:25
30 srebrników hbo
REKLAMA
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że produkcje HBO Europe w niczym nie ustępują pod względem jakości, aktorstwa czy reżyserii swoim odpowiednikom z Hollywood. Dobrze potwierdza to również opublikowany właśnie trailer opartego na religii chrześcijańskiej serialu „30 srebrników”. Tytuł supernaturalnego horroru pochodzi oczywiście z Biblii, która podaje, że właśnie taką nagrodę za zdradzenie Jezusa Chrystusa otrzymał Judasz Iskariota.

W wizji Alexa de la Iglesii („Hiszpański cyrk”, „Zbrodnia ferpekcyjna”) zebranie wszystkim monet zapewnia niezwykłą potęgę i może doprowadzić do końca świata. Nie jest to zresztą pierwszy horror, który wykorzystuje podobny motyw, choć w filmie „Constantine” biblijnym przedmiotem mającym takie moce była Włócznia Przeznaczenia. Czym więc wyróżni się nowe dzieło HBO?

Główny bohater „30 srebrników” będzie musiał zmierzyć się ze spiskiem mającym na celu obalenie ustalonego porządku świata.

Fabuła nowego serialu skoncentruje się na wydarzeniach toczących się w małej, położonej na odludziu hiszpańskiej wiosce. Ojciec Vergara zesłany tam przez hierarchów kościelnych marzy o spokoju i ucieczce od skomplikowanej przeszłości. Utalentowany egzorcysta, bokser  oraz były skazaniec zostaje jednak odnaleziony przez dawnych wrogów, dlatego musi stanąć na pierwszej linii frontu w odwiecznej walce dobra i zła.

REKLAMA

W międzyczasie w mieścinie zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy, za których zbadanie zabierają się burmistrz o imieniu Paco wraz z dociekliwą lekarką weterynarii Eleną. Szybko okazuje się, że związek z całą sprawą ma odnaleziona przez nich starożytna moneta – jeden z tytułowych srebrników Judasza. W obsadzie hiszpańskiej produkcji pojawili się m.in. Eduard Fernandez, Macarena Gomez, Megan Montaner, Miguel Angel Silvestre, Carmen Machi oraz Pepon Nieto. Patrząc po zwiastunie, można odnieść wrażenie, że widzów HBO i użytkowników HBO GO czeka naprawdę wciągająca opowieść łącząca w sobie elementy horroru i kina akcji.

Premiera „30 srebrników” wypadnie 29 listopada na HBO i HBO GO. Serial liczy 8 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA