REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmowa historia słynnego dywizjonu jeszcze tego lata w kinach. 303. Bitwa o Anglię - plakaty i data premiery

Do sieci trafiły nowe plakaty promujące film 303. Bitwa o Anglię. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, produkcję zobaczymy znacznie wcześniej. Dzieło Davida Blaira trafi do kin jeszcze tego lata.

07.06.2018
12:00
303. Bitwa o Anglię data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Dywizjon 303 im. Tadeusza Kościuszki to jeden z najsłynniejszych polskich oddziałów walczących w czasie II wojny światowej. Nasi lotnicy w 1940 r. wzięli udział w Bitwie o Anglię, w której okazali się nieocenionym wsparciem dla sił aliantów. Dywizjon okazał się najskuteczniejszą jednostką w czasie tych walk, zestrzeliwując około 120 niemieckich samolotów.

Dywizjon 303 stał się inspiracją dla wielu książek czy utworów muzycznych. Nigdy nie doczekał się jednak upamiętnienia w postaci poświęconego mu filmu fabularnego. Niedługo się to zmieni, bo brytyjski reżyser David Blair podjął się nakręcenia produkcji o polskich pilotach.

W sieci pojawiły się nowe plakaty filmu 303. Bitwa o Anglię.

Na jednym z nich widzimy Filipa Pławiaka (Czerwony Pająk), który wcieli się w Mirosława „Oxa” Fericia, jednego z członków legendarnej jednostki. Natomiast innego lotnika z Dywizjonu 303, Witolda „Tolo” Łokuciewskiego, zagra Sławomir Doliniec. W pozostałych pilotów wcielą się Marcin Dorociński (dowódca Witold Urbanowicz), znany jako Ramsay Bolton Iwan Rheon, który zagra Jana Zumbacha czy Radosław Kaim, który sportretuje Zdzisława „Króla” Krasnodębskiego.

W filmie pojawi się także Kryštof Hádek jako Josef Frantisĕk – Czech nazywający siebie Polakiem i jedyny członek oddziału, który nie miał polskiego obywatelstwa. W Jacka Aleksandra „Bruce’a” Baczewskiego wcieli się Damian Dudkiewcz, a w fikcyjnego lotnika Gabriela Horodyszcza Adrian Zaremba. Ponadto w filmie zobaczymy Milo, syna Mela Gibsona, który zagra Johna Kenta, pułkownika RAF-u, oraz Stefanie Martini i Emily Wyatt.

REKLAMA

Plakaty zdradzają także datę premiery filmu.

Wcześniej zakładano, że 303. Bitwa o Anglię trafi do kin dopiero w przyszłym roku. Tymczasem premierę zaplanowano na 17 sierpnia 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA