REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

6 szokujących reakcji na wywiad z księciem Harrym i Meghan. Teorie spiskowe, rage quit i memy

Wywiad z ex-royalsami w programie Oprah Winfrey stał się, chcąc lub nie chcąc, tematem tego tygodnia. Mówią o nim wszystcy, a niektóre reakcje są jeszcze bardziej zaskakujące, niż wyznania Meghan i Harry'ego. 

10.03.2021
21:09
Reakcje na wywiad z Harrym i Meghan u Oprah. 6 najdziwniejszych akcji
REKLAMA
REKLAMA

Retransmitowany w TVN24 wywiad był krytykowany przez wiele osób, ale i tak obejrzało go ponad milion Polaków. Z relacji gości Oprah Winfrey wynika, że brytyjska rodzina królewska to rasiści, a opuszczenie ich szeregów jest niemal tak trudne jak wyjście z sekty. Wywiad był komentowany na całym świecie, a niektóre reakcje są co najmniej osobliwe.

6 najciekawszych reakcji na wywiad z księciem Harrym i Meghan u Oprah:

1. Sukienka Meghan stała się tematem teorii spiskowych

Nawet kreacja Meghan Markle wzbudziła emocje, ale, o dziwo, nie z powodu ceny (założyła na siebie sukienkę Armaniego za 18 tysięcy funtów), tylko rzekomo ukrytego przekazu. Wielu widzów gdzieś ją już widziało. Okazało się, że podobny strój miała w czasie jednej sesji fotograficznej Wallis Simpson, żona Edwarda VIII. Była aktorką (podobnie jak Meghan) i również wywoływała kontrowersje – głównie za sprawą romansu z brytyjskim władcą, na który parlament nie chciał wyrazić zgody. Jak widać, historia lubi się powtarzać.

2. Elżbieta II nie jest zła na wnuka

Pałac Buckingham nie czekał długo na wydanie oświadczenie w imieniu królowej Elżbiety II. „Cała rodzina ze smutkiem dowiedziała się, jak ostatnie lata były trudne dla Harry’ego i Meghan lata” — czytamy. Królowa nawiązuje w oświadczeniu do poruszanych w wywiadzie kwestii rasizmu i nazywa je „niepokojącymi”. „Choć niektóre wspomnienia mogą się różnić, to będą potraktowane bardzo poważnie i zostaną omówione prywatnie przez rodzinę. Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami rodziny” — dodaje.

3. Thomas Markle nie wierzy córce

Wydawać by się mogło, że ojciec stanie po stronie córki. Jednak podważył jej słowa. Meghan powiedziała, że na dworze miały się toczyć rozmowy o kolorze skóry Archiego. „Nie wydaje mi się, że rodzina królewska albo Brytyjczycy to rasiści. Myślę, że Los Angeles i Kalifornia są rasistowskie. Myślę, że to było jakieś głupie pytanie. Mam nadzieję, że tak było” — stwierdził. Thomas Markle najwyraźniej wciąż jest obrażony o to, że nie został zaproszony na ślub w 2018 roku.

4. Piers Morgan obraził się i wyszedł ze studia „Good Morning Britain”

Popularny brytyjski dziennikarz postanowił opuścić program stacji ITV. Poddał wątpliwości relację Meghan i mocno ją skrytykował, po czym zaczął się kłócić z prowadzącym „Good Morning Britain”. Temperamentny dziennikarz w pewnym momencie wstał i po prostu wyszedł ze studia. Widzowie złożyli na jego zachowanie 41 tysięcy skarg. Zdecydował, że nie będzie już gospodarzem wspomnianego programu.

5. Brytyjczycy uważają, że wywiad u Oprah był „niestosowny”

Dla nas, oglądanie wywiadu było czystą rozrywką, Brytyjczycy odebrali go całkiem serio. Może dlatego, że rodzina królewska jest finansowana z ich podatków (w 2018 roku wsparto ją kwotą 82 mln funtów). Jednak sam program w stacji CBS został przez nich przyjęty bardzo źle. Z sondażu ośrodka YouGov wynika, że 47 proc. ankietowanych uznało go za niestosowny, tylko 21 proc. wręcz przeciwnie, a pozostali nie mieli zdania w tej sprawie. Co trzecia przebadana osoba nie odczuwała też współczucia w stosunku do pary książęcej, co piąta w niewielkim stopniu i tylko 12 proc. ich wyznania poruszyły.

6. Wywiad z ex-royalsami stał się też wylęgarnią memów

Moją ulubioną reakcją na wszelkie wydarzenia są memy. Internauci nie próżnowali i dali nam sporo zabawnych obrazków. Jeden nawet nawiązuje do afery z wyborami korespondencyjnymi z zeszłego roku. Przypomnijmy, że Jacek Sasin wydał 70 milionów złotych na wybory, które się nie odbyły i nie poniósł żadnych konsekwencji.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA