REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

FOX pokaże jeden z najlepszych sezonów Homeland. Premiera najnowszej serii już niebawem

29 lipca kanał FOX pokaże pierwszy odcinek siódmego sezonu Homeland. Główna bohaterka serialu, Carrie Mathison, tym razem rzuca poprzednią posadę i zamieszkuje razem z córką u swojej siostry.

24.07.2018
16:28
FOX pokaże jeden z najlepszych sezonów Homeland. Premiera 29 lipca
REKLAMA
REKLAMA

Carrie Mathison rzuca posadę w Białym Domu i wprowadza się razem z córką do siostry, Maggie (Amy Hargreaves). Jeśli widzieliście choć pół sezonu Homeland na pewno domyślacie się, że sielanka nie potrwa długo. Carrie (Claire Danes) nadal jest zaangażowana w pracę wywiadowczą, szczególnie, że przyszłość kraju jest niepewna.

Bohaterka zajmie się sprawą uwolnienia dwustu pracowników wywiadu, którzy zostali aresztowani po nieudanej próbie obalenia rządu. Wśród nich są przyjaciele agentki, jej były szef Saul, zaś w samym zamachu zginął bliski jej człowiek.

Prezydent Keane, która w poprzednim sezonie była jej pracodawczynią, teraz stoi po drugiej stronie barykady.

Siódmy sezon Homeland (oryg. premiera 11.02.2018 roku) uznawany jest za jeden z najlepszych w historii serii. Początek serialu sięga 2011 roku. Howard Gordon i Alex Ransa stworzyli Homeland na podstawie izraelskiej serii Prisoners of War.

 class="wp-image-185899"

Carrie Mathison, główna bohaterka Homeland, to agentka CIA, ceniona przez dowódców, znana ze swojej determinacji i niekonwencjonalnego sposobu pracy. W życiu prywatnym Mathison boryka się z poważnym zdrowotnym problemem - kobieta cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, którą do pewnego momentu udaje jej się ukrywać przed pracodawcami. W pierwszym sezonie poznajemy także sierżanta Nicholasa Brody'ego (Damian Lewis), który był więźniem Al Ka'idy. Początek serialu opiera się na skomplikowanej sprawie sierżanta Brody'ego. Postać po raz ostatni pojawia się w 4. sezonie Homeland.

Serial ma na koncie 5 Złotych Globów i 8 statuetek Emmy.

REKLAMA

Przez kolejne sezony miał co prawda swoje wzloty i upadki, ale nieustannie zachwyca inteligentną, zawiłą fabułą i grą aktorską. Nie tylko Claire Danes i Damian Lewis, których kreacje skomplikowanych postaci robią ogromne wrażenie, zasługują tu na pochwały. Warto także zwrócić uwagę na Saula Berensona (w tej roli Mandy Patinkin) czy Petera Quinna (Rupert Friend).

Pierwszy odcinek 7. sezonu Homeland obejrzycie 29 lipca o godzinie 20:10 na kanale FOX.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA