REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

9 rzeczy, których nauczyły nas Dziewczyny

Serial Girls dobiegł końca. Po pięciu latach przyszło nam się pożegnać z przyjaciółkami z Nowego Jorku, których przyjaźń została postawiona pod znakiem zapytania w miarę kolejnych sezonów. Dziewczyny się zmieniły i to właśnie te zmiany oraz zwroty akcji nauczyły je jak żyć. Nie tylko je, ale nas także. No, prawie nauczyły.

18.04.2017
16:53
Koniec serialu Dziewczyny
REKLAMA
REKLAMA

Akceptacja jest ważna

Lena Dunham od wielu lat jest propagatorką tego, że swojego ciała i siebie nie należy się wstydzić. Jej wygląd nie jest idealny i Dunham to podkreśla - chce być widziana taka jaka jest. Bez fotoszopa. Z nadwagą, z brzuszkiem i cellulitem. Zarówno ona jak i jej bohaterka pokazują, co to znaczy prawdziwa kobiecość. Taka nieudawana, zwykła, codzienna. Z problemami, pryszczami i włosami, które rosną w miejscach intymnych. Z nadwagą. Z życiem seksualnym, które nie wygląda jak z filmów pornograficznych.

Od Dziewczyn bije naturalizm. Bije prawda i zwykłość. Są takie jak my. I starają się akceptować. Bo ważne jest nawet nie to, by pokochać siebie, ale by poznać się dobrze. I zaakceptować swoje słabości. To, że nie potrafię czegoś zmienić. To że lubię sprośne żarty, mam niewyparzony jeżyk i nigdy nie schudnę tych 15 kilogramów, które powinnam. Powinnam? A właśnie, że nie. Bo jest mi ze sobą dobrze. A przynajmniej staram się, by tak było. I to nie znaczy, że nie jestem skłonna do kompromisów. Cały czas buduję na nowo, bo wszystko się zmienia. Także priorytety.

 class="wp-image-76537"

Rezygnacja i rozczarowanie to istotne elementy życia

Ale skoro nie jest idealnie, to trzeba zrozumieć też, że rezygnacja i rozczarowanie to stałe elementy naszego życia. I równie istotne jak wszystkie wzloty. Czasem różne decyzje to wybieranie mniejszego zła. A czasami trzeba zrezygnować z wcześniej założonych celów w imię czegoś innego. Zrezygnować to nie zawsze znaczy poddać się. Rozczarowanie to nowe doświadczenie i nauka życia.

Przyjaźń się zmienia

I jeśli stracisz przyjaciela to też powinno ci to dać do myślenia. Dorosła przyjaźń wygląda zupełnie inaczej niż ta dziecięca czy z czasów bycia nastolatkiem. To że nie spędza się ze sobą każdej minuty, nie oznacza, że przestaje się ze sobą przyjaźnić. Bo przyjaźń to zrozumienie i umiejętność wyborów. Czasem trzeba zostawić człowieka samemu sobie. Jeśli to przyjaźń, wróci.

 class="wp-image-44684"

Nigdy nie jest odpowiedni czas

Na nic. I nie ma dobrych rozwiązań. Nie chodzi o to, żeby życie układało się zawsze po twojej myśli. Bo tak się nie dzieje. Chodzi o to, by umieć się dopasować do sytuacji. Bo z tym już jest łatwiej. I wbrew pozorom zawsze jakoś będzie. Raz lepiej, raz gorzej, ale zawsze jakoś sobie poradzisz. Jakoś.

Nie wszystko ma szczęśliwe zakończenie

I tak naprawdę to od ciebie zależy, czy to jest szczęśliwe zakończenie, czy też nie. Można się zadręczać, ale trzeba po prostu iść do przodu. Nie jest jak z obrazka i kolorowego magazynu? I nie będzie. Bo to jest prawdziwe życie.

 class="wp-image-44674"

Wiele zależy od ciebie, ale ludzie wokół też są ważni

Nie zamykaj się na innych, ale nie licz, że to oni zrobią za ciebie wszystko. Każdy ma swoje problemy, swój brud i swoje wątpliwości. I musi się z nimi zmierzyć. Przyjaciółka nie wychowa za ciebie dziecka, nie wychowa go także były chłopak. Mama nie będzie cię utrzymywać do końca życia, a ojciec dziecka może nie chcieć cię znać. Jesteś zdana na siebie i im wcześniej zdasz sobie z tego sprawę, tym mniej będzie bolało.

Marzenia można spełniać

I trzeba. Niezależnie od tego, czy masz pracę, czy jej nie masz, czy masz faceta męża kochanka, czy jesteś w ciąży czy właśnie się rozwodzisz albo twój mąż okazał się być gejem. Bądź dla siebie. Ale nie zapominaj o innych.

 class="wp-image-44676"

Nikt nie nauczy cię dorosłości

Bo nikt nie wie, jaka ona powinna być. Rodzice nie dadzą ci recepty na wszystko. Więcej: nie dadzą ci jej na nic, mogą jedynie przekazać ci jakieś wartości. Konfrontacja z rzeczywistością jest bolesna. Dorastanie cholernie trudne, zwłaszcza, że lata mijają, a my zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nie dorośliśmy. Trzeba po prostu sobie jakoś radzić. Na miarę swoich możliwości.

Życie nie jest bajką

REKLAMA

Koniec kropka. Po prostu się z tym pogódź i... zaakceptuj ten stan rzeczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA