REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

ABBA pracuje nad nowymi przebojami. Poznamy je podczas wirtualnej trasy koncertowej zespołu

Wygląda na to, że wirtualna (sic!) trasa koncertowa legendy pop ze Szwecji nie będzie tylko odegraniem na żywo legendarnych szlagierów. Zespół pracuje nad nowymi przebojami, które już niedługo pojawią się w Sieci.

17.07.2018
18:00
abba nowe piosenki
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2019 muzycznie upłynie nam między innymi w rytm melodii legendarnych przebojów zespołu ABBA. Benny Andersson zapowiedział bowiem swoisty cyfrowy powrót zespołu, który zawiesił swoją działalność w 1982 roku. W tym roku odbędzie się bowiem trasa koncertowa zespołu. Choć… niezupełnie w klasycznej formie.

Zespół będzie miał bowiem wirtualną trasę koncertową. Szczegóły techniczne nadal nie są znane, wiemy jednak, że polegać to będzie między innymi na nakładaniu za pomocą scenicznych efektów specjalnych cyfrowych wizerunków zespołu na scenę obok lub zamiast grających na żywo muzyków. Sama trasa nosić będzie nazwę ABBA: Super Troupers.

Przed trasą pojawią się nowe piosenki zespołu ABBA. Pierwsze od ponad 35 lat.

Jak zapowiada Bjorn Ulvaeus, będąc rozchwytywanym na czerwonym dywanie przed premierą filmu Mamma Mia: Here We Go Again! zdradził, że nie należy się spodziewać całego nowego albumu. Zespół na razie ma pomysły na dwie nowe piosenki.

Jedna z nich, jak określa muzyk, to bardzo taneczny utwór. Drugi ma być bardziej melancholijny i ponadczasowy. Co ma być dodatkowo podkreślone przez, zdaniem Ulvaeusa, niezwykły talent dwóch wokalistek: Agnethy Faltskog and Anni-Frid Lyngstad. Muzycy, jak twierdzą, nie czują potrzeby nagrywać całego albumu. Twierdzą, że radość sprawia im na razie tworzenie nowych piosenek i nie chcą podejmować się wyzwania, które takiej radości już nie zapewni.

REKLAMA

Można mieć różne opinie na temat muzyki zespołu ABBA – do fanów zdecydowanie się nie zaliczam – nie da się jednak ukryć, że to autorzy jednych z najbardziej ponadczasowych i radosnych piosenek muzyki pop. Ciekaw jestem, czy po niemal czterech dekadach będą nadal umieli poruszyć tłumy. Czy też, co również prawdopodobne, na koncercie i tak będziemy czekać głównie na stare, dobre szlagiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA