REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kto by pomyślał? ABBA wraca do studia po 35-letniej przerwie

Zespół ABBA ogłosił dziś powrót do studia po aż 35-letniej przerwie. Szwedzi zdradzili także, że powstały już dwie nowe piosenki. O swoich planach poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

27.04.2018
15:43
Zespół ABBA wraca do studia po 35-letniej przerwie
REKLAMA
REKLAMA

Czy ktoś spodziewał się takiego zwrotu akcji? Oczywiście, pamiętamy cały czas o istnieniu tego zespołu, wszak dał on podwaliny pod współczesną muzykę pop. Ale chyba niewiele osób brało pod uwagę, że pewnego dnia kwartet ze Sztokholmu powróci z nowymi piosenkami.

 class="wp-image-158544"

A jednak - zespół zapowiedział, że jeden z premierowych utworów, „I Still Have Faith In You”, usłyszymy w grudniu. Piosenka ma zostać wykonana przez cyfrowe avatary członków grupy w specjalnym programie telewizyjnym produkcji NBC i BBC. Co to za program oraz jak wyglądać będą avatary - tego na razie nie wiemy.

ABBA opublikowała dziś następujące oświadczenie:

Zespół ABBA został założony w 1972 roku przez Agnethę Fältskog, Björna Ulvaeusa, Benny'ego Anderssona i Anni-Frid Lyngstad. To jeden z największych komercyjnych zespołów w historii muzyki pop i jeden z najlepiej zarabiających w historii muzyki w ogóle. Zespół nagrał 8 albumów długogrających. Ostatni z nich to wydany w 1981 roku "The Visitors". W 1974 roku grupa zwyciężyła w konkursie Eurowizji.

Do dziś żaden z laureatów konkursu nawet nie zbliżył się do sukcesu, który osiągnęła ABBA.

REKLAMA

Czy powrót po tak długiej przerwie, do całkiem odmienionej branży muzycznej ma szanse na powodzenie? Sceptycy będą mieli pole do spekulacji. Zaś entuzjaści dobrą okazję na odświeżenie wiedzy na temat hitów ABBY. Bez nich współczesna muzyka popowa mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA