REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"About Ray" to poruszający film o chłopcu uwięzionym w ciele dziewczyny. Do Sieci trafił oficjalny zwiastun

Kwestie związane z transseksualizmem i transgenderyzmem to tematy bardzo na czasie. Ludzi żywo interesują problemy związane z tożsamością płciową, które budzą kontrowersje. Ostatnio dzieje się tak choćby za sprawą Caitlyn Jenner, która w tym roku całkiem niedawno po raz pierwszy pokazała się publicznie po operacji zmiany płci.

10.08.2015
11:27
"About Ray" to poruszający film o chłopcu uwięzionym w ciele dziewczyny. Do Sieci trafił oficjalny zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku do kin (światowa premiera zapowiedziana na 28 września) trafi film, który poświęcony jest właśnie takiemu zagadnieniu. W główną rolę w filmie "About Ray" wcieli się Elle Fanning, która zagra nastoletnią dziewczynę o imieniu Ramona. Ta choć ma ciało kobiety tak naprawdę czuje się chłopcem. Ramona przechodzi przemianę i wkrótce staje się Rayem. Środowisko Raya i część jego rodziny ma jednak problemy z zaakceptowaniem jego nowego wizerunku.

REKLAMA

Oprócz Elle Fanning na ekranie zobaczymy Naomi Watts, która zagra mamę Raya i Susan Sarandon, wcielającą się w rolę babci nastoletniego chłopca. "About Ray" zapowiada się naprawdę dobrze. Po obejrzeniu zwiastuna czuć, że będzie to poruszające kino, które mimo dramatycznej i trudnej historii przemyci nieco dowcipu i zabawnych sytuacji. Czy "About Ray" uda się zdeklasować "Nie czas na łzy"? W to akurat szczerze wątpię, ale wierzę, że będzie to obraz, który po prostu warto zobaczyć.

Mam nadzieję, że ten film doczeka się premiery także w Polsce. Na razie niestety nie wiadomo, kiedy i czy "About Ray" zobaczymy w rodzimych kinach. Przydałoby się jednak, by takie produkcje mogli zobaczyć nasi rodacy. W Stanach transseksualizm i transgenderyzm przestają być tematem tabu. Polaków jednak czeka jeszcze długa droga, by rozróżnić choćby te dwie kwestie i by nie traktować takich sytuacji, jak coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA