REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Powstaje film o Nergalu. Twórcy właśnie pokazali teaser, ale coś z nim nie tak. Nie zginął żaden kot

W sieci ukazał się zwiastun filmu „Adam the Apostate – Nergal the Heretic”. O liderze zespołu Behemoth opowie szwedzki reżyser Claudio Marino.

22.05.2020
16:21
adam nergal darski film Claudio Marino teaser
REKLAMA
REKLAMA

„Adam the Apostate – Nergal the Heretic” to bogata biografia filmowa Adama Nergala Darskiego, człowieka o wielu twarzach, lidera ekstremalnego zespołu metalowego Behemoth, obejmująca jego skromne początki w zimnowojennej Polsce, dojście do muzycznej doskonałości i sławy, a także do zwycięskiej walki zarówno z rakiem, jak i wątpliwym sądowym oskarżeniem — czytamy w zapowiedzi filmu.

Za kamerą filmowej biografii Adama „Nergala” Darskiego stanie szwedzki reżyser Claudio Marino, który współpracował już wcześniej z wokalistą Behemotha przy okazji teledysku do covera grupy The Cure pt. A Forest:

Obejrzeliśmy teaser filmu o Nergalu i uspakajamy — podczas pracy na planie nie zginął żaden kot. Chyba.

REKLAMA

W sieci można już obejrzeć fragment filmowej biografii Darskiego. Jak na film poświęcony legendzie death metalu, dużo w nim romantycznych kadrów przedstawiających malownicze krajobrazy i rozmarzonego Nergala wyznającego, że najważniejszą wartością jest dla niego wolność. Jedyny „mroczny” element w teaserze sprowadza się do pierścienia z pentagramem na dłoni Nergala. Martwych kotów nie stwierdzono. No, ale to w końcu na razie tylko teaser — wszystko jeszcze przed nami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA